photo: apinan/ Fotolia

Raporty – prawda o klubie fitness.

Zajęcia grupowe

część 4

 

Zajęcia grupowe są sercem wielu klubów, a frekwencja na zajęciach może stanowić o sukcesie ich działania. Planowanie grafiku zajęć to duże wyzwanie, w którym może pomóc system do zarządzania klubem fitness.

Frekwencja

Raport pokazuje procentowo średnią frekwencję z podziałem na dany typ zajęć, instruktorów, sale oraz limit osób na zajęcia. Dodatkowo w zestawieniu widzimy informację, czy te zajęcia były rezerwowane oraz ile osób i którzy dokładnie klubowicze wzięli udział w zajęciach. Możemy również wygenerować raport grupowany po typach zajęć lub prezentujący wszystkie zajęcia.

Blokady zapisów

Wiesz, że zapisy na zajęcia nie pokrywają się z faktycznym stanem osób na sali, a funkcja rezerwacji miejsca jest nadużywana przez klientów? Skorzystaj z możliwości blokowania opcji zapisów poszczególnym klubowiczom. Blokady zapisów to raport, który pokaże powód zdjęcia takiej blokady. Dodatkowo widzimy, kto ustawił blokadę i kiedy.

Sprzedaż TP

Nie tylko zajęcia grupowe mogą generować spory ruch w klubie fitness, są to także treningi personalne. Raport wskazuje nam sprzedaż pakietów treningów, ich cenę oraz nazwisko klienta. Można wygenerować takie dane po wybranym trenerze, handlowcu lub po konkretnym członku klubu. Istotny będzie tutaj także raport Rozliczeń TP – pokazuje liczbę osób obecnych na treningach u poszczególnych trenerów oraz osobę, która dokonała rozliczenia w systemie. Raport, by uniknąć chaosu, uwzględnia trening po statusach np. nowy, przesunięty, zrealizowany, rozliczony, niezrealizowany i anulowany.

To tylko niektóre z możliwości, jakie daje nam raportowanie w tej kategorii. Miej pełną kontrolę nad zarządzanym przez Ciebie grafikiem i wiedz, które zajęcia cieszą się największym powodzeniem!

Z następnej części cyklu „Raporty – prawda o klubie fitness” dowiesz się, jak sprawnie raportować sprzedaż produktów w klubie!

>>> część I Raporty – prawda o klubie fitness O konfiguracji dostępu do danych

>>> część II Raporty – prawda o klubie fitness Raporty dotyczące umów

>>> część III Raporty – prawda o klubie fitness Wiedza o członkach klubu fitness

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.