FIBO 2018

12-15.04.2018 r. Kolonia

Na FIBO 2018 pojawiliśmy się w roli Partnera Medialnego oraz Wystawcy. Nasze uczestnictwo w targach pozwoliło nam jednoznacznie potwierdzić obserwacje, jakich dokonujemy każdego dnia. Branża fitness prężnie rozwija się na całym świecie, nabierając zaskakującego rozpędu w wielu segmentach, a świadomość społeczeństwa dotycząca zdrowego trybu życia z każdym kolejnym rokiem rośnie, co niezmiernie nas cieszy. Podczas 33. edycji tragów w Kolonii, swoją ofertę zaprezentowało 1133 wystawców, jednocześnie notując wzrost o 11 % w porównaniu do roku poprzedniego. 57 % spośród wystawców to firmy spoza granic Niemiec, z 44 krajów świata. Niewątpliwym powodem do dumy jest liczna obecność polskich firm, plasując nas na 5.miejscu listy najliczniej reprezentowanych krajów wśród Wystawców. Najliczniejszą grupą wśród wystawców byli Niemcy z liczbą 488, zaraz za nimi Chiny z liczbą 92 wystawców, na trzecim USA z liczbą 68, natomiast na czwartym Wielka Brytania z liczbą 50.

W piątek uczestniczyłyśmy w konferencji prasowej “Media Brunch”, w której udział wzięli przedstawiciele FIBO Team: Hans-Joachim Erbel (CEO Reed Exhibitions), Silke Frank (FIBO Event Director) oraz Florian Brauer (Key Account Manager). Całą konferencję transmitowałyśmy na naszym kanale na Facebook’u podczas relacji na żywo.

Naszym celem jest równy podział niemieckich wystawców oraz wystawców z zagranicy. Mamy ponad 400 wystawców z Niemiec oraz 645 wystawców spoza naszych granic. Najwięcej wystawców pochodzi z Niemiec, Chin, USA, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Łącznie na targach wystawiły się firmy z 44 różnych krajów. Liczba odwiedzających podwoiła się. Z roku na rok niezmiennie rozwijamy nasze targi. – powiedziała SilkeFrank, FIBO Event Director.

Rekordowe FIBO 2018

W ciągu czterech dni przez hale targowe Centrum Wystawienniczego Koelnmesse przewinęły się tłumy odwiedzających, a FIBO odnotowało kolejne rekordowe liczby. Tegoroczne targi odwiedziło ponad 143 000 osób. Zróżnicowanie wśród gości było ogromne. W czwartek i piątek byli to przeważnie klienci biznesowi, natomiast w sobotę i w niedzielę w większości przybyli klienci indywidualni, którzy przepełnili strefę FIBO POWER. W sobotę przejście przez szeroki główny hol i schody było delikatnie mówiąc utrudnione ( zdjęcia).

Wszyscy możemy zgodnie stwierdzić, że było to jedno z najbardziej udanych spotkań branżowych w tym sezonie. Wielu wystawców stwierdza zgodnie, że FIBO to jedno z najlepszych miejsc na prezentację nowych produktów. Będąc największą gospodarką narodową w Europie, Niemcy w dalszym ciągu stanowią ogromną siłę w biznesie, także w branży fitness. Nic dziwnego, że FIBO 2018 zlokalizowane w Kolonii przyciąga sprzedawców, producentów i odwiedzających nie tylko z Europy, ale także z Japonii, USA, Rosji i innych krajów. Potencjalny wzrost bazy danych naszych klientów nie może być jeszcze oszacowany, ale jesteśmy bardzo podekscytowani nowymi możliwościami oraz nowymi relacjami, które udało nam się nawiązać – powiedziała Małgorzata Gala, dyrektor ds.rozwoju Perfect Gym.

Trendy 2018

Inwestorzy oraz przyszli inwestorzy mieli doskonałą okazję, aby w jednym miejscu zapoznać się z najnowszymi trendami oraz produktami. FIBO 2018 potwierdziło, że branża fitness mocno rozwija się w przeróżnych kierunkach, nabierając energicznego rozpędu w kilku głównych segmentach. Widocznym trendem są nowe technologie oraz dostęp on-line do wyników treningowych poprzez rozmaite aplikacje. Niewątpliwie sporą popularnością cieszą się zajęcia na trampolinach i fitness w butach do skakania, natomiast trend Aqua Fitness oraz joga stopniowo budzą coraz większe zainteresowanie wśród wszystkich grup wiekowych.

Ankieta przeprowadzona przez ACSM’s Health & Fitness Journal pozwoliła na odnalezienie odpowiedzi na pytanie dotyczące trendów fitness oraz rodzajów szkoleń, które trafiają na tegoroczny szczyt . Główne nurty zostały zebrane z TOP 25 z ostatnich kilku lat, a sugestie od naukowców odpowiedzialnych za ankietę. Ankietę wysłano do 114 455 ekspertów z branży zdrowia i fitness na całym świecie. Stopa zwrotu wynosiła 4 procent, co odpowiada łącznie 4133 uczestnikom. Ankieta pozwoliła na wyodrębnienie 10 głównych trendów wśród, których znalazły się: certyfikacja oraz edukacja w branży, trening HIIT, joga, smart technologie, trening grupowy, trening z użyciem ciężaru własnego ciała, trening funkcjonalny, trening personalny, trening dedykowany osobom starszym, a także trening siłowy, który wiedzie prym niezmiennie od około 12 lat.

Formuła FIBO 2018

Show zostało podzielone na poszczególne hale i strefy. W hali 4.1 powstała dedykowana strefa JOGA, w której partnerzy BDY (Professional Association of Yoga Teachers in Germany) oferowali szeroki wachlarz wysokiej jakości szkoleń i programów. W tej samej hali ustawiono wielki basen, w którym odbywały się pokazy, a wokół zbiornika swoją ofertę prezentowały firmy z segmentu Aqua Fitness. W hali 4.2 wybudowano wybieg, na którym odbywały się pokazy mody z udziałem modelek prezentujących najnowsze kolekcje odzieży. Functional Forum zlokalizowane w hali 4.1 skupiło ekspertów, którzy prezentowali najnowsze produkty i koncepty treningowe. W hali 5.2 odbywało się EMS Forum opierające się o sympozja prowadzone przez specjalistów z branży EMS oraz licencjonowanych trenerów. Hala 8 w głównej mierze wypełniona była przez ofertę producentów i dystrybutorów z zakresu Wellness&Beauty, gdzie zaprezentowali najnowocześniejsze koncepty saun, solariów oraz sprzętu do opalania natryskowego. Ponadto FIBO 2018 to rozbudowany program strefy PHYSIO, FIBO ACADEMY oraz COOKING AREA.

Fibo to jedyna w swoim rodzaju okazja zaprezentowania naszej firmy na arenie międzynarodowej. Tegoroczna edycja to wiele ciekawych, perspektywicznych spotkań i inspiracji do dalszego rozwoju. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy tak dobrze odebrani przez zwiedzających z wielu krajów. – powiedział Tomasz Sierpiński, eFitness.

Na tropie nowości…

Podczas targów prowadzone przez nas poszukiwania nowości zwieńczone zostały odnalezieniem dwóch interesujących produktów, cechujących się nie tylko zaskakującą formułą i składem, ale przede wszystkim wydały się nam być interesujące ze względu na swoją innowacyjność na rynku.

Absolutną innowacją na niemieckim rynku spożywczym jest bezalkoholowe piwo proteinowe JoyBräubędące ciekawą alternatywą smakową dla odżywek białkowych. Napój zawiera 21 g białka w 0,33 l butelce. Ponadto, aż 10g BCAA oraz  L-karnitynę i Beta L-aninę. “Białkowe piwo” ma specyficzny gorzkawy smak. Produkty prezentowane na targach przez start-up z Hamburga budziły ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających.

Drugim produktem, który zwrócił naszą uwagę na targach były białkowe batony… z owadów. Produkty SWARM Nutrition zawierają “aminokwasy oraz ważne mikroelementy”.

Oba produkty znalazły się na liście najbardziej innowacyjnych produktów na targach. W tym roku w FIBO INNOVATION & TREND Award walczyło 108 firm w 5 kategoriach: Digital Fitness, Zdrowie, Lifestyle/Life-Balance/Wellness, Performance/Fitness i Start-up. – Każda kategoria oznacza kluczowy trend na rynku. Chcemy, aby europejska branża fitness, wellness i branża zdrowotna nagradzały i zachęcały sektor do dalszego rozwoju – powiedziała Silke Frank, FIBO Event Director

Show na stoiskach

Na FIBO zaobserwowałyśmy interesującą różnicę w formule targów branżowych. W Polsce organizatorzy niezwykłą staranność przykładają do wydarzeń towarzyszących. Natomiast na FIBO nie tylko program wydarzenia jest atrakcyjnie rozbudowany, ale niezależnie każdy z wystawców starannie dba o własne show, walcząc o uwagę Odwiedzających za pomocą organizacji pokazów sprzętu, treningów oraz konkursów na swoich stoiskach. Przemierzając przez hale ciężko jest zdecydować się, przy którym stoisku zatrzymać się na dłuższą chwilę, ponieważ wokoło dzieje się na prawdę sporo. Niewątpliwie obecność popularnej osoby na stoisku jest sporym atutem.

 

Branża Fitness na FIBO

Nasze stoisko zlokalizowane było w hali 5.2 (EMS&Vibration, Cardio&Strength). Zaproszenie na ściankę Branży Fitness przyjęli, m.in. Maciej Wolny (Top-Gym), Tomasz Sierpiński (eFitness), Martin Huizing (FIELDPOWER) Leszek Filipiak (NRGBOX), Bartosz Kopeć (Gym Gang), Tomasz Jarzębiński (ActivLab), Anna Kantorska (FeelJ), Magda Foeller i Daniel Temesi (Justfit), Marcin Jędrzejko (Fitness Club 24), Jakub Ostapczuk (PROUD), Dawid Pinto (Innwell), Marcin Raczek ( ATEPPA) oraz Robert Szymonik (Sunny Mist). Z kamerą odwiedziłyśmy, m.in. stoiska CORE Health&Fitness, Extrafit, SYNERGY, REAXING, Epuflor, Hagen Rothe oraz Thorn Fit. Wszystkim naszym Gościom i Rozmówcom serdecznie dziękujemy.

…o FIBO w USA

Podczas piątkowej konferencji prasowej Hans Erbel Hans-Joachim Erbel (CEO Reed Exhibitions) nawiązał do organizacji pierwszej edycji FIBO w Stanach Zjednoczonych, która odbędzie się w dniach 6-8 grudnia 2018 roku w Orange County Convention Center w Orlando na Florydzie. – FIBO jest już produktem eksportowym. Kilka lat temu targi FIBO przeniosły się na rynek chiński, co okazało się dużym sukcesem. Niektórzy szacują, że w przeciągu 5-10 lat mogą być one większe niż targi FIBO w Kolonii. Organizujemy wydarzenia i imprezy dla branży fitness oraz sportowe i biznesowe konferencje, między innymi w Południowej Afryce, finalnie 40 wydarzeń na całym świecie. Jestem niesamowicie dumny, iż po raz pierwszy w tym roku kierujemy swoje działania za Ocean. Jest to dla nas naprawdę ekscytujące przedsięwzięcie, ponieważ rynek w USA jest totalnie inny niż ten który znamy w Niemczech czy w Europie. Zmierzamy również do organizacji kolejnego naszego eventu, tym razem w Mexico City.  Podsumowując, naszym zamiarem jest globalizacja poprzez szerzenie targów FIBO na innych rynkach na świecie.  – powiedział Hans Erbel Hans-Joachim Erbel, CEO Reed Exhibitions. Każda kolejna edycja FIBO w USA będzie odbywała się w innej części kraju.

FIBO 2019

Kolejna edycja targów FIBO w Niemczech odbędzie się w dniach 4-7 kwietnia 2019 r.

Zapraszamy do obejrzenia I części naszej fotorelacji z tragów FIBO 2018.

 

    

  

   

 

 

   

>>>> ActivLab na targach FIBO 2018 – Rozmowa z Tomaszem Jarzębińskim ( obejrzyj video)

Druga część fotorelacji z FIBO 2018 oraz video z Gośćmi już jutro…

Bądźcie z nami na bieżąco!