Rozpoczęcie reorganizacji struktury Grupy Kapitałowej Benefit Systems

Przedstawiciele rady nadzorczej i zarządu Benefit Systems podjęli decyzję o rozpoczęciu procesu reorganizacji struktury grupy kapitałowej. Zakończenie reorganizacji przewidziane jest na koniec września 2019 r.

W oficjalnym komunikacie spółka podała, że proces reorganizacji będzie polegał na uproszczeniu struktury grupy kapitałowej emitenta poprzez przejęcie przez emitenta przedsiębiorstw większości spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej emitenta, które prowadzą działalność w segmencie świadczenia usług fitness na rynku polskim.

Pierwszy etap Reorganizacji polegać ma między innymi na przejęciu przez Emitenta spółki bezpośrednio zależnej od emitenta – Fit Invest sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przeprowadzeniu połączeń części spółek pośrednio zależnych od emitenta z ich spółkami zależnymi, a także przekształceniu spółki pod firmą Fitness Academy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. z siedzibą we Wrocławiu w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. – czytamy w komunikacie.

Drugi etap reorganizacji będzie polegał na przeprowadzeniu połączenia przez przejęcie przez emitenta podmiotów względem których, na skutek działań podjętych w ramach pierwszego etapu reorganizacji, będzie posiadał on status podmiotu bezpośrednio dominującego.

Spółka podkreśla, że skutkiem całego procesu reorganizacji będzie wejście emitenta we wszelkie prawa i obowiązki spółek przejmowanych. – Konsekwencją tego faktu będzie między innymi  przejęcie przez Emitenta wszystkich składników majątku spółek przejmowanych oraz wygaśnięcie umów pożyczek zawartych między emitentem jako pożyczkodawcą a spółkami przejmowanymi jako pożyczkobiorcami. – wyjaśniono w komunikacie.

Celem Reorganizacji jest zmniejszenie ilości spółek i uproszczenia struktury grupy kapitałowej Emitenta oraz poprawa efektywności procesów biznesowych w grupie.

____________

o Benefit Systems

Benefit Systems S.A. działa na polskim rynku od 2001 roku, a od 2011 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Karta MultiSport – najważniejszy produkt spółki został zaprezentowany światu w 2004 roku i w ciągu kilkunastu lat stał się jednym z najpopularniejszych benefitów w Polsce. Karty sportowe zapewniają dostęp do blisko 4 000 obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 650 miastach na terenie całego kraju. Spółka w ramach dbania o rozwój oferty oraz podnoszenie jakości usług na rynku fitness realizuje szereg działań wspierających Klientów, Partnerów i Użytkowników kart. W ostatnich kilku latach przez Benefit Systems przepłynęło od firm zamawiających karty MultiSport – do Partnerów – właścicieli obiektów sportowych – prawie 2 mld zł. Program MultiSport jest rozwijany z powodzeniem przez Spółkę również w Czechach, na Słowacji i w Bułgarii, gdzie systematycznie rośnie liczba korzystających z kart sportowych. W tym roku działalność rozpoczęła też spółka zależna w Chorwacji.

Centrum prasowe Benefit Systems

Zobacz także:

 

www.MagdalenaSzmidt.com/kontakt/