photo: vege / Fotolia

Zostań mistrzem retencji

Część 5

Przed nami piąta, ostatnia już część cyklu. Wydawać by się mogło, że o retencji wiemy już wszystko, jednak do osiągnięcia pełnej biegłości w temacie brakuje nam jeszcze jednego czynnika…

Retencja w klubie – tak, mowa o Twoim zespole. Wiemy, korzystając z doświadczenia innych branż, że wysoka retencja pracowników ma ogromny wpływ na utrzymanie klienta. W klubie fitness sytuacja wygląda tak samo. Pozytywna interakcja z personelem  ważna jest aż dla 87% klubowiczów! Co więcej tylko 43% z nich ją otrzymuje. A co najważniejsze – aż 69% odchodzi z powodu nieodpowiedniej obsługi*. Wnioski nasuwają się same, jednak warto o bardziej dogłębną refleksję na temat działalności Twojego klubu fitness. Czy rzeczywiście klienci mogą liczyć na zainteresowanie ze strony personelu zawsze wtedy, gdy tego potrzebują?

Powszechnie wiadomo, że retencja zespołu w dowolnej branży wśród pracowników bezpośrednio pracujących z klientem przekłada się na jakość obsługi oraz poziom satysfakcji klienta. Jako guru retencji musisz wiedzieć, że zaangażowany i doskonale znający ofertę oraz specyfikę klubu pracownik, a do tego potrafiący nawiązywać trwałe relacje z klientem i reagować na jego potrzeby, jest na wagę złota. By działanie Twojego klubu było jeszcze bardziej efektywne, wystarczy połączyć te dwa czynniki – wyniki retencyjne i system motywacyjny pracowników. Przekonasz się, że budowanie silnych i długotrwałych relacji jest niezbędnym i przynoszącym korzyści rozwiązaniem.

* dane pochodzą z wewnętrznych badań eFitness.

Zachęcamy do ponownej lektury pozostałych artykułów z cyklu “Zostań mistrzem retencji”.

>>>>>> I część cyklu „Zostań mistrzem retencji” <<<<<<

>>>>> II część cyklu „Zostań mistrzem retencji” : Zadbaj o relacje z klubowiczami <<<<<<

>>>> III część cyklu „Zostań mistrzem retencji” : 7 narzędzi wspomagających budowę relacji z Klientem <<<<<

>>>> IV część cyklu “Zostań mistrzem retencji”: Zwiększ motywację klubowiczach <<<<

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.