źródło: informacja prasowa

Revolut, najszybciej rozwijająca się firma FinTech w Wielkiej Brytanii, ogłosiła partnerstwo z dwukrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej, Anthonym Joshuą, w celu zebrania niezbędnych funduszy dla niezależnych siłowni w całej Wielkiej Brytanii.

Obiekty takie jak siłownie i centra rekreacyjne nie zostały uwzględnione w ogłoszonym pod koniec ubiegłego roku przez rząd brytyjski, pakiecie Sport Winter Survival Package. Dodatkowo organizacja branżowa ukactive oszacowała, że 400 obiektów zamknęło swoje drzwi na stałe od początku pandemii, a kolejne 2400 siłowni jest zagrożonych. Aby pomóc w zbieraniu funduszy na rzecz niezależnych siłowni w całej Wielkiej Brytanii, Revolut nawiązał współpracę z Anthonym Joshuą, wprowadzając nową świecącą w ciemności kartę debetową.

Za każdą limitowaną kartę Anthony’ego Joshuy zamówioną przez klienta z Wielkiej Brytanii, Revolut przekaże £1.00 na rzecz walczących o przetrwanie niezależnych siłowni w całej Wielkiej Brytanii (przy czym Revolut zobowiązuje się do przekazania co najmniej 50.ooo funtów).

Darowizna zostanie przekazana siłowniom, które są członkami Boxing England i Scotland Boxing. Siłownie te będą miały swój własny, unikalny kod polecający i otrzymają £1 za każdą kartę zakupioną przy użyciu tego kodu. Siłownia, którą poleci najwięcej osób, otrzyma dodatkowo 10 tys. funtów.

Ekskluzywna karta ma gładki minimalistyczny design i zawiera motto Anthony’ego Joshuy, 258, odzwierciedlające oddanie boksera dla swojego sportu i jego zaangażowanie w pracę nad kondycją ponad 24/7. Karta jest czarno-biała w ciągu dnia, natomiast po zmroku przekształca się w uderzającą zieleń.

Mistrz świata wagi ciężkiej spędził dużą część ubiegłego roku, prowadząc kampanię na rzecz społeczności i sprawiedliwości społecznej, w tym ruchu Black Lives Matter, a także wspierając lokalne obiekty rekreacyjne i aspirujących bokserów. Revolut i Anthony Joshua połączyli siły w tym projekcie po inicjatywie AJ-a, aby osobiście sfinansować boks amatorski w grudniu 2020 roku.

Karta z limitowanej edycji jest dostępna dla wszystkich 15 milionów klientów Revolut na całym świecie. Aby ją zdobyć i pomóc w zbieraniu funduszy dla lokalnych siłowni, wystarczy pobrać najnowszą wersję aplikacji Revolut na iOS lub Androida i zamówić kartę w sekcji “karty w aplikacji”.

Anthony Joshua wyznał: “Jestem zachwycony, że mogę współpracować z Revolut, aby wspierać brytyjskie siłownie. Bez mojej lokalnej siłowni nie byłbym tam, gdzie jestem dzisiaj. W całej Wielkiej Brytanii są dzieci i dorośli, którzy korzystają z tych siłowni, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Bardzo się cieszę, że moja karta Revolut będzie miała realny wpływ na tę sytuację.”

Alan Chang, Senior Vice President w Revolut, oświadczył: “Małe, lokalne kluby fitness i sale treningowe pełnią ważną rolę w lokalnych społecznościach, służą poprawie stanu zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej młodzieży i dorosłych. Od powstania Revolut, staramy się być blisko społeczności naszych klientów i angażować się w istotne społecznie wyzwania. Dziś, z dumą stajemy w narożniku Anthony’ego Joshuy, by wspólnie z mistrzem stawić czoła problemom lokalnych klubów sportowych i zorganizować dla nich pomoc”.

“Jest to wspaniała inicjatywa Revlout i Anthony’ego Joshuy wspierająca kluby England Boxing. Kluby, którym nie pozwolono w pełni działać przez ponad rok. Ta inicjatywa pomoże tym, którzy są w największej potrzebie. Dziękujemy Revolut i AJ za ich wsparcie“, powiedział Gethin Jenkins, przewodniczący England Boxing.