Rewolucja w fizjoterapii i sporcie

Zapewne wiele osób uprawiający sport amatorsko czy też profesjonalnie , zastanawia się z czym może wiązać się ból, który pojawia się nagle i nie mija chociaż pożądanie rozciągnąłeś wszystkie partie mięśniowe przed treningiem oraz pozwoliłeś ciału odpocząć.

Odpowiedzią na nurtujące pytania jest powięź, czyli cienka błonka, otaczająca wszystkie mięśnie. Podczas treningu napręża się i w niektórych miejscach skleja się z mięśniami. Najlepszym sposobem na rozluźnienie jest masaż, jednak coraz bardziej popularną metodą staje się rolowanie mięśni.

Rolowanie czyli automasaż przy pomocy wałka, który rozluźnia punkty spustowe. Ta czynność polecana jest przez fizjoterapeutów i co raz częściej można zauważyć, że w klubach fitness czy crossfitach stosuję się tę formę jako uzupełnienie ćwiczeń rozciągających i jest ogromnie zachwalana przez wszystkich, którzy skorzystali z tej formy rozluźniania i zaobserwowali ogromną poprawę postawy i elastyczności ciała, a także zwiększenie jego mobilności.

Co daje stosowanie rollerów?

Wspomaga wzrost gibkości, mobilności i wydajności układu mięśniowego

Zapobiega bólom mięśniowym i pomaga uniknąć typowych kontuzji i uszkodzeń mięśni w skutek przetrenowania

Wspomaga regenerację mięśni i wzrost krążenia krwi

Polepsza postawę ciała, a także wzmacnia mięśnie głębokie.
Stymuluję krążenie, bogatej w substancje odżywcze, krwi polepszając wygląd skóry i zmniejszając cellulit.

Wpływa na ogólne samopoczucie i poprawę kondycji fizycznej. Wielofunkcyjne zastosowanie zarówno w treningu jak i w terapii

Najbardziej znanym producentem rollerów na rynku jest firma BLACKROLL®, która posiada w
swojej ofercie wysokiej jakości rollery i inne akcesoria wykorzystywane w sporcie i fitnessie w
celach terapeutycznych. Mogą być stosowane bez względu na wiek i poziom aktywności sportowej. Produkty cechuje jakość: są hipoalergiczne, łatwe w czyszczeniu i sterylizacji, bezzapachowe i wodoodporne, wykonane w 100% z recyklingu oraz przyjazne środowisku.