Zapraszamy Państwa do zapoznania się z podsumowaniem Roku s sieci klubów fitness McFit

Jak wyglądał rok 2019 w sieci klubów fitness McFit? Co wydarzyło się istotnego w rozwoju sieci na rynku polskim i zagranicznym?

Naszym celem nie jest podążanie za rynkiem, ale jego kształtowanie i formowanie. Robimy to na szczeblu międzynarodowym. Rynek każdego kraju jest bardzo specyficzny, co sprawia, że już sam wzrost jest bardzo dynamiczny. Pod względem wielkości, zasięgu i ceny nasze lokalizacje są dziś znacznie bardziej zróżnicowane niż kilka lat temu. Pozwala nam to na obsługę różnych grup docelowych. W Polsce pod względem cenowym nadal działamy w segmencie dyskontowym. Głównym celem jest zaoferowanie naszym członkom najlepszego produktu w uczciwej cenie. Ci, którzy znają nasze kluby, wiedzą, że ich wyposażenie i oferta odpowiadają klubowi premium. Jednak koncepcje klubów stopniowo rozwijamy również w Polsce i obecnie negocjujemy nowe lokalizacje.   

Jakimi ważnymi projektami mogą się Państwo pochwalić?

Grupa koncentrowała się na ekspansji międzynarodowej. W 2020 roku otworzymy pierwsze placówki w USA, Francji i Turcji.

Co było dla Państwa największym wyzwaniem w 2019 roku?

Są dokładnie dwa, ale nie można ich zredukować do jednego roku: po pierwsze, wyzwaniem jest znalezienie dobrych nowych lokalizacji, a po drugie, skuteczne i zrównoważone zarządzanie istniejącymi obiektami.

Branża Fitness stale ulega transformacji. Jakie nowe trendy będą istotne Państwa zdaniem w 2020?

Digitalizacja staje się coraz ważniejsza również w naszej branży. Zapewnia, że fitness jest w zasadzie dostępny dla wszystkich i wszędzie. Na poziomie klubów jeszcze bardziej popularne niż dotychczas staną się treningi grupowe, najróżniejsze kursy, a również ćwiczenia z trenerami personalnymi.

Jakie Państwa zdaniem są najważniejsze problemy widoczne w branży fitness? W jaki sposób można sobie z nimi radzić?

Jeżeli rozmawiamy o problemach, to szczególnie wymieniłbym jeden, a mianowicie w jaki sposób zachęcić wszystkich tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na podjęcie aktywności fizycznej. Tym problemem branża musi zająć się wspólnie. Konkurenci czy nie, powinniśmy trzymać się razem w tej kwestii.

Polecamy także:

Zdrowy początek roku z Ewą Chodakowską i Anią Starmach!