źródło: materiały prasowe

Tak szybko jak największe sieci zaczęły korzystać z możliwości organizowania zawodów sportowych i przygotowania do nich, tak też szybko zaprzestały swojej działalności. Zmieniające się rozporządzenie, nieprzychylne prognozy oraz znaczący szum wokół całej branży, doprowadziły do sytuacji, gdzie w jednym tygodniu sieć Fitness Platinium oraz Smart Gym otworzyły część swoich Klubów, a zaraz potem je zamknęły.

Więcej informacji z branży fitness znajdziesz na stronie głównej

Od 7 listopada obowiązują zmienione regulacje dotyczące walki z panującą epidemią COVID-19. Nowe restrykcje dotknęły także branżę fitness, której zakazano działalności w galeriach handlowych. Po niemal dwóch tygodniach od opublikowania rozporządzenia Rady Ministrów, w branży ponownie obserwujemy zawirowania.

Od 18 listopada działalność wznowiło 60 Klubów Benefit System, a dzisiaj już wiemy, że od 23 listopada do gry powrócą wybrane Kluby sieci Platinium Fitness oraz Smart Gym należące do Bartosza Gibały.

W komunikacie sieci Fitness Platinium czytamy:

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! W poniedziałek, 23 listopada, wybrane kluby sportowe Fitness Platinium zostaną ponownie otwarte! Tak, wiemy, że wiele z Was czekało na tę informację!

Kluby sportowe, które zostaną otwarte to:

  • Platinium Fitness Aleksandry 11
  • Platinium Fitness Aleja Pokoju 16
  • Platinium Fitness Zachodnia 27
  • Platinium Fitness Reymonta 22A (The Legend)

KTO MOŻE TRENOWAĆ?

Zgodnie z rozporządzeniem w klubach sportowych mogą trenować osoby:

  • przygotowujące się do zawodów sportowych,
  • osoby, które przygotowują się do zawodów sportowych w wyciskaniu wielokrotnym sztangi leżąc organizowanych przez Fitness Platinium,
  • osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego.

KARTY I PROGRAMY PARTNERSKIE

Jesteście sportowcami macie karty i pakiety sportowe (Ok System, Fit Profit, Fit Sport, Benefit Systems) akceptowane przez naszą sieć? W takim razie również możecie korzystać z klubów sportowych Fitness Platinium!

OBOWIĄZKOWE ZAPISY

Na wszystkie zajęcia i wizyty w klubach obowiązują zapisy. Zapisy ruszają od piątku (20 listopada) poprzez panel Klienta.

GODZINY OTWARCIA

Kluby Sportowe Fitness Platinium będą otwarte w następujących godzinach:

Od poniedziałku do piątku w godz. 6:30 – 23:00.

W soboty i niedziele w godz. 8:00 – 20:00. Fitness Platinium Aleja Pokoju 16 w weekendy będzie otwarty w godz. 8:00 – 22:00.

Na potrzeby dezynfekcji powierzchni i wentylacji pomieszczeń w tygodniu w godzinach 14:30 – 15:00 oraz w weekendy w godzinach 14:00 – 14:30 kluby zostaną wyłączone z użytku.

CO Z KARNETAMI?

Wszystkie karnety nadal pozostaną zawieszone. Jeśli chcesz uczestniczyć w zajęciach, zaloguj się na swoje konto i zmień datę zamrożenia karnetu. Jeśli nie chcesz korzystać z klubów sportowych, nie musisz nic robić, Twój karnet nadal pozostanie zawieszony.

To nie koniec dobrych wiadomości!

PROMOCJA! Jednorazowe wejście na zorganizowane zajęcia sportowe w cenie 9,99 zł – kup, sprawdź i przetestuj nas! Bez żadnych zobowiązań.

Wracamy z Mini Platinium Challenge III.  Jeśli nie zdążyliście ukończyć wyzwania, teraz ponownie możecie zbierać pieczątki i zgarnąć słuchawki Fitness Platinium. Akcja Mini Platinium Challenge III w dalszym ciągu zostaje zawieszona dla osób, które nie wpisują się w wymagania dotyczące korzystania z klubów sportowych Fitness Platinium. Takie osoby, będą mogły dokończyć challenge po ponownym otwarciu klubów Fitness Platinium.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Pamiętajcie, że dobry trening to bezpieczny trening! Przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk przy wejściu do klubu. Prosimy również o dezynfekowaniu sprzętu po zakończonych ćwiczeniach. Obowiązkowe jest także zakrywanie ust i nosa na terenie klubów – nie musicie nosić ich w trakcie wykonywania ćwiczeń. Jeśli czujecie się niewyraźni – zostańcie w domu. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i osób w naszym otoczeniu!

Premier, Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rozporządzenie w obecnej formie będzie obowiązywać do 29 listopada, jeżeli nie zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna. Miejmy nadzieję, że kolejne przepisy ułatwią ponowne wejście na rynek kolejnym Klubom, a nie wywołają fali zamknięć.

 

Polecamy także:

Interaktywna mapa Klubów Fitness w Europie