źródło: BusinessInsider.com

Od kilku lat branża fitness rośnie w siłę, a co za tym idzie, wzrasta również jej wartość. Firmy z branż fitness i wellness mają obecnie więcej klientów niż kiedykolwiek wcześniej. Umacniające się trendy związane ze zdrowym i aktywnym trybem życia sprzyjają ich dalszym wzrostom. Obecnie łączna wartość firm fitness na całym święcie sięga 100 miliardów dolarów.

Mamy obecnie więcej niż kiedykolwiek wcześniej możliwości, by być fit. Zatrzęsienie klubów fitness, oferowanych rodzajów zajęć sportowych, wyjazdów odchudzających itd. sprawia, że dziś każdy znajdzie coś dla siebie w tej branży, a ta dzięki temu się rozwija.

Jak możemy wyczytać z informacji International Health, Racquet and Sportsclub Association, obecnie najbardziej dochodowym biznesem w branży są butikowe kluby fitness. Pomiędzy 2013 a 2017 r. liczba członków w tego typu klubach na świecie wzrosła o 121 proc.

Kluby o niewielkim metrażu, który może uruchomić niemal każdy, kto dysponuje lokalem do 500 mkw., w dobrej lokalizacji i ma odpowiedni budżet. Przy tym, butikowe kluby fitness różnią się podejściem do klienta – budują z nim bliższą relację, zachęcają wszystkich klubowiczów do nawiązywania znajomości i tworzenia społeczności. Przekłada się to na większą motywację do pracy nad sobą, zaś właścicielom przynosi upragnione zyski oraz renomę na rynku.

Branża rozrosła się do około 210 000 klubów na całym świecie, obsługując 183 miliony członków. Są to dane ograniczone tylko do klubów fitness, więc nie obejmują studiów butikowych, obiektów rekreacyjnych ani siłowni zlokalizowanych w innych miejscach, takich jak hotele.

Jeżeli chodzi o trendy fitness, które były spójne w ostatnich latach to na pewno będą to: trening funkcjonalny, HIIT i przejście w kierunku holistycznego wellness, co zapewne pozostanie w dającej się przewidzieć przyszłości.

Pojawiła się również nowa fala trendów cyfrowych, napędzana przez zmiany technologiczne i demograficzne. Usługi fitness na żądanie, takie jak Peloton, Aaptiv i nowa oferta Les Mills, które wykorzystują ulepszoną łączność z Internetem i możliwości przesyłania strumieniowego. Spełniają one też pragnienia Millenialsów dotyczące personalizacji i wolności, jeżeli chodzi o zajęcia fitness.

Polecamy również:

Jak wypromować Twoją siłownię, również online?