Rozmowa z Dariuszem Kuskowskim, Dyrektorem Generalnym Energy Fitness Club Polska

Energy Fitness to polska, rodzinna sieć klubów fitness, która obecnie posiada 19 lokalizacji w pięciu miastach. Interesująca aranżacja wnętrz, brak długoterminowych umów oraz chęć nieustannego rozwoju to cechy charakteryzujące markę. W rozmowie z Dariuszem Kuskowskim, Dyrektorem Generalnym Energy Fitness Club Polska zapytaliśmy o początki rozwoju sieci oraz specyfikę funkcjonowania.

Dariusz Kuskowski – Dyrektor Generalny Energy Fitness Club Polska. Doświadczenie zawodowe zdobywał w branży telekomunikacyjnej oraz bankowości gdzie zajmował się zarządzaniem wierzytelnościami. Od 15 lat jego ścieżka zawodowa ściśle związana jest z obszarem operacyjnym oraz obsługi klienta. W latach 2013 – 2015 tworzył oraz wdrażał program zarządzania jakością w największej spółce energetycznej PGNiG. Od 2015 roku zarządza siecią Energy Fitness Club, która za 2017 rok zdobyła Europejski Certyfikat Jakości. Uczestnik kursów i konferencji z obszaru zarządzania i rozwoju. Zdobył Europejski Certyfikat Trenera Biznesu EQF, międzynarodowy certyfikat Coaching Clinic Corporate CoachU. Absolwent rocznego programu rozwoju dla menedżerów Business Management Executive w ICAN Institute i Harvard Business School.

Energy Fitness Club to polska, rodzinna marka z 11- letnim stażem na rynku. Od czego się zaczęło? Jaka jest Wasza historia?

fot. mat. prasowe Energy Fitness Club Polska

Właściciel Energy Fitness Club od szkolnych lat aktywnie uprawiał różne dyscypliny sportowe, m.in. judo i wioślarstwo, a w ramach treningów uzupełniających uczęszczał na siłownię. Wizyty w klubie fitness zrodziły pomysł na otwarcie właśnie klubu, który będzie oferował szeroki wachlarz zajęć grupowych, siłownię oraz usługi kosmetyczne, ale bez konieczności podpisywania długoterminowych zobowiązań. W ówczesnych latach rynek fitness już funkcjonował, jednak w Polsce dopiero zaczynał się rozwijać. W 2007 roku na warszawskim rynku funkcjonowały zaledwie cztery, dziś już sieciowe marki, więc był to idealny moment na rozpoczęcie działalności. Idąc za ciosem w listopadzie 2007 roku przy ulicy Grochowskiej otwarty został pierwszy klub marki Energy Fitness Club.

Jaka jest misja Energy Fitness Club?

Misją Energy Fitness Club jest dostarczanie wysokiej jakości usług opartych na prostych, przejrzystych i uczciwych zasadach.

fot. mat. prasowe Energy Fitness Club Polska

Co wyróżnia Energy Fitness Club spośród licznej konkurencji?

Podstawowym wyróżnikiem jest oferta, która nie zobowiązuje klientów do podpisywania okresowych umów oraz konieczności comiesięcznego dokonywania płatności bez względu na fakt czy klient korzysta z naszych usług czy nie. Zaletą przyjętego przez nas modelu biznesowego jest bardzo duża elastyczność w relacjach z klientem. Zawsze staramy się indywidualnie podchodzić do każdego zagadnienia, jakie przedstawia nam klient. Nie chcemy i nie jesteśmy szablonowi. Niekwestionowanym wyróżnikiem jest także butikowy wystrój wnętrz, który oferują nasze kluby. Specjalny design zwiększa poczucie komfortu oraz uprzyjemnia czas spędzony w klubie. Każda nasza inwestycja oraz projekty są autorskimi pomysłami Prezesa Energy Fitness Club, którego jednym z zainteresowań jest projektowanie oraz aranżacja wnętrz.

W 2018 roku otworzyliście, aż trzy kluby. Czy jeszcze w tym roku planujecie kolejne otwarcia klubów Energy Fitness Club?

Energy Fitness Club jest firmą, która stawia na rozwój wewnątrz organizacji, jak również w zasięgu ogólnopolskim. Aktualnie jesteśmy na etapie negocjacji kolejnych lokalizacji jednak na ten moment jest za wcześnie na informowanie o szczegółach.

Sieć Energy Fitness Club posiada 19 klubów zlokalizowanych przeważnie w Warszawie i okolicach, ale także w Łodzi oraz po jednym klubie w Poznaniu i we Włocławku. Jaki jest Pana okiem, rynek fitness w tych województwach?

fot. mat. prasowe Energy Fitness Club Polska

W każdym z tych województw rynek fitness jest inny. Wpływ na to mają zarówno dane demograficzne, rynek pracy w danym mieście, jak i doświadczenia klientów w obszarze klubów fitness. Warszawa jest rynkiem dosyć mocno nasyconym, na którym klienci z uwagi na mnogość klubów fitness posiadają olbrzymie doświadczenia i wiedzę na temat dostępnych ofert. Łódź i Poznań także posiadają bogatą ofertę, ale są to już rynki charakteryzujące się zupełnie innymi czynnikami społeczno-gospodarczymi, które mają duże znaczenie podczas podejmowania decyzji o inwestycji w tych rejonach. We Włocławku niemalże w tym samym czasie otworzyły się dwa duże sieciowe kluby fitness. Dotychczas klienci w tym obszarze korzystali z usług lokalnych klubów fitness, ale dzięki nowym, wcześniej nieznanym na tym rynku klubom fitness, mają okazję poznać wysokie standardy rynku ogólnopolskiego, jakie niewątpliwie prezentują obie firmy.

„Fit wakacje na świeżym powietrzu” to projekt zorganizowany we współpracy z centrum sportu aktywna Warszawa. Jest to pewnie jeden z Waszych głównych sposobów na motywację Klubowiczów w okresie, w którym chęci do uczęszczania na salę treningową spadają? Jakie działania podejmujecie w wakacje, które są trudnym okresem dla branży fitness, poza wspomnianą akcją?

Projekt ten ma na celu zapewnienie mieszkańcom Warszawy aktywnej formy spędzania wolnego czasu, którego jak wiemy w okresie wakacyjnym jest więcej. Przy współpracy ze Stołecznym Centrum Sportu przez trzy miesiące organizujemy na warszawskiej Poniatówce bezpłatne zajęcia fitness. Odpowiadając na Pani pytanie, personel Energy Fitness Club nieustannie pracuje bez względu na okres czy porę roku poszukując możliwości oraz pomysłów, które pozwolą nam aktywizować klientów do korzystania z naszych usług przez cały rok.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Anna Szmidt

Zobacz także: