fot. Jacek Furman / mat. prasowe Aflofarm

Rozmowa z Jackiem Furmanem, Prezesem AFLOFARM

Aflofarm, lider na rynku leków bez recepty i suplementów kupił wszystkie udziały firmy Trec Nutrition, zajmującej się produkcją specjalistycznych odżywek dla sportowców oraz żywności funkcjonalnej. Podpisana umowa wstępna trafiła do UOKiK. W rozmowie z Jackiem Furmanem, Prezesem AFLOFARM pytamy o przyczyny, ambasadorów oraz wartość transakcji.

Informacja dotycząca przejęcia wszystkich udziałów firmy TREC Nutrition wywołała spore zainteresowanie w branży. Jakie są przyczyny tej transakcji?

Połączenie sił Aflofarmu i Trec Nutrition ma na celu zwiększenie naszej obecności w kategorii produktów kierowanych do osób aktywnych fizycznie. Pod tym względem Trec jest idealnym partnerem i niewątpliwym ekspertem, wyspecjalizowanym w tej dziedzinie. Nasze firmy idealnie do siebie pasują – mają mocną pozycję na swoich rynkach, posiadają duże zdolności produkcyjne i silne marki. Jesteśmy absolutnie przekonani, że nasze kompetencje w wielu obszarach się uzupełniają, co stanowi doskonałą sposobność do zbudowania kompletnej i najlepszej na rynku oferty dla sportowców.

W obecnej chwili została podpisana umowa wstępna, która trafiła do UOKiK. Kiedy TREC oficjalnie zacznie funkcjonować pod skrzydłami AFLOFARM?

Wniosek dotyczący przejęcia wpłynął do UOKiK w lipcu 2018 r. Czekamy na decyzję Urzędu.

Jakie macie Państwo plany dotyczące rozwoju TRECa? Czy czeka nas zupełnie nowa odsłona marki? Nowości, które pojawią się na rynku powstaną pod nazwą TREC czy AFLOFARM?

Jest jeszcze za wcześnie, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Najpierw Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów musi zatwierdzić dokonanie transakcji. Na tę chwilę możemy powiedzieć o tym, że jesteśmy pod dużym wrażeniem firmy TREC i pozycji, którą zbudowała na rynku. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych marek, kierujących swoją ofertę do sportowców, dlatego jesteśmy przekonani, że pod względem biznesowym będzie to dobra decyzja.

Czy ambasadorzy dotychczas współpracujący z firmą TREC zostaną, czy zamierzacie Państwo wprowadzić nowe twarze?

Jesteśmy pod dużym wrażeniem drużyny Trec Team Athletes i uważamy, że jest to jeden z najlepszych zespołów sportowych ambasadorów nie tylko na polskim, ale też międzynarodowym rynku.

Czy w targach branży fitness będziecie Państwo uczestniczyć pod marką TREC czy AFLOFARM?

Jest to zbyt szczegółowe pytanie na obecnym etapie. Najpierw Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów musi wyrazić zgodę na dokonanie koncentracji, dopiero później będziemy mogli mówić o szczegółowych decyzjach dotyczących współpracy między TREC a Aflofarmem.

Czy TREC Wear również będzie należał do AFLOFARM?

Tak, podpisana umowa wstępna dotyczy również marki Trec Wear.

Na jaka kwotę opiewa transakcja?

Nie ujawniamy informacji o kwocie transakcji.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Anna Szmidt

______________

o AFLOFARM

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się polska firma, działającą w sektorze ochrony zdrowia już od niemal trzydziestu lat. Aktualnie jest jedną z wiodących firm farmaceutycznych na polskim rynku oraz liderem w segmencie produktów bez recepty, z takimi markami jak: Neosine, Pulneo, Desmoxan, Diohespan, Opokan, Inventum. Firma prowadzi intensywne działania, mające na celu rozwój w zakresie produktów leczniczych (OTC i Rp), wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. W trosce o zdrowie, Aflofarm wdraża nowe rozwiązania terapeutyczne, dopasowane do potrzeb pacjentów. Poza ciągłym umacnianiem pozycji rynkowej w Polsce, Aflofarm intensywnie rozwija się także na rynkach zagranicznych. Obecnie produkty firmy można kupić w 30 krajach na całym świecie.

Jacek Furman znalazł się na 31. miejscu listy najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki według Dziennika Gazeta Prawna. Prezes Aflofarmu jest jedynym przedstawicielem branży farmaceutycznej. Oprócz niego na liście znaleźli się także m.in. Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda, Marek Belka, Donald Trump, Emmanuel Macron, Theresa May czy Elon Musk.

Zobacz także: