Rozmowa z Łukaszem Gądkiem, Członkiem Zarządu CityFit

“…do końca 2019 przynajmniej 20 klubów”

Celem działań prowadzonych od kilku lat w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu jest przede wszystkim zachęcenie Europejczyków do regularnej aktywności. ETS ma na celu promocję sportu oraz pogłębianie wiedzy na temat licznych korzyści, bowiem brak aktywności fizycznej nie tylko negatywnie wpływa na społeczeństwo i zdrowie ludzkie, jest również kosztowny dla gospodarki. Ponadto sport może się przyczynić do wzmocnienia tolerancji i postaw obywatelskich w całej Europie. Liczba aktywnych Polaków rośnie z roku na rok. Czwarta edycja ETS rozpoczyna się dokładnie w dzień zakończenia największych targów fitness&wellness w Europie Środkowo-Wschodniej – FIWE Trade Show. Po raz czwarty w gminach, powiatach i województwach w całej Polsce będą organizowane liczne wydarzenia sportowe. W tym roku do inicjatywy chętnie dołącza branża fitness. W rozmowie z Łukaszem Gądkiem, COO, Członkiem Zarządu sieci CityFit dopytujemy jakie działania prężnie rozwijająca się sieć zaplanowała podczas ETS, w którym potwierdziła już swój udział, a także pytamy o kolejne otwarcia klubów…

Łukasz Gądek jako COO i Członek Zarządu jest odpowiedzialny za operacyjne funkcjonowanie firmy ze szczególnym naciskiem na realizację założonych celów strategicznych i bieżący nadzór nad realizacją celów biznesowych poszczególnych obszarów organizacji oraz funkcjonowania klubów CityFit.

Uczestniczył Pan w spotkaniach w ramach CEO Meeting dedykowanych kadrze zarządzającej klubami fitness – orgaznizowanych przez eFitness, na których zapoczątkowana została myśl dotycząca jednoczenia branży fitness w ramach  Europejskiego Tygodnia Sportu. Sieć CityFit potwierdziła już swój udział w ETS oraz planowanych działaniach. Jak ocenia Pan idee całego przedsięwzięcia?

Idea ETS mocno koreluje z jednym z kluczowych założeń filozofii CityFit, czyli „fitness dla każdego”. Akcja jest skierowana dla osób, które nie trenują regularnie, a jej celem jest aktywizacja tych, którzy do tej pory nie korzystali z usług klubów fitness. Jest to nasza grupa docelowa, także idea doskonale wpisuje się w strategię marki na ten rok.

Z jakich powodów Pana zdaniem warto wspierać podobne inicjatywy?

Przede wszystkim ze względu na efekt skali i zasięg, który tego typu inicjatywy są w stanie wygenerować. Rynek fitness w Polsce działa w ekosystemie antagonizmów i często niezdrowej konkurencji, gdzie brakuje wspólnego kolektywu i wizji działań ukierunkowanych dla dobra ogółu branży. Liczę, że ETS będzie światełkiem w tunelu.

Jakie atrakcje planujecie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu?

Główną atrakcją jest wolny dostęp do usług dla osób, które wcześniej nie korzystały z klubu fitness. Planujemy wdrożyć harmonogram konsultacji oraz zajęć dla początkujących jako „Intro” do świata fitnessu. Usługa będzie dostępna przez cały tydzień trwania akcji.

Jakie dostrzega Pan plusy, a jakie minusy spoglądając na obecną sytuację rynkową?

Plusem bez wątpienia jest rozwój rynku i rosnąca liczba osób zainteresowanych fitnessem i zdrowym stylem życia. Wyzwaniem natomiast może być fakt, że klienci są coraz bardziej wrażliwi na cenę i oczekują, aby stosunek jakości usługi do jej ceny był jak najbardziej korzystny. Nasz model biznesowy odpowiada na bieżące oczekiwania rynku w tym zakresie.

Jakie działania zaplanowaliście na ten rok? Co udało się już wdrożyć, a co zaplanowaliście na najbliższe miesiące?

Największym wyzwaniem operacyjnym oraz projektowym była migracja całej sieci do nowego systemu CRM – oczywiście zakończona sukcesem oraz modernizacja stref treningowych w oparciu o najnowsze trendy rynkowe tj. strefy co-workingowe oraz strefy cross-treningowe. Zarządzanie innowacjami oraz wdrażanie rozwiązań optymalizujących procesy stoją wysoko na drabinie wartości naszej organizacji. Ponadto, końcówka roku zaskoczy naszych klientów nowymi produktami oraz usługami oferowanymi przez CityFit.

Przed nami otwarcie czwartego klubu CityFIT w Warszawie. Domyślam się, że czekają nas kolejne otwarcia. Do których miast zawitacie jeszcze w tym roku?

Rzeczywiście, jesienią rozpoczynamy serię otwarć nowych klubów.  Pojawimy się między innymi w Poznaniu oraz w dwóch kolejnych lokalizacjach w Warszawie. Do końca 2019 nasza sieć będzie liczyła przynajmniej 20 klubów.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Szmidt

Zobacz także: