Michael Kabat / fot. mat. prasowe Holmes Place

Rozmowa z Michaelem Kabat, Development Manager Holmes Place

powinniśmy zjednoczyć się i wspierać podobne inicjatywy, aby wspólnie zachęcić pozostałe 92% Polaków do treningów w klubach fitness

Niezwykle ważny temat dotyczący Europejskiego Tygodnia Sportu, niedawno poruszyliśmy w wywiadzie z Łukaszem Gądkiem, Członkiem Zarządu sieci CityFit. W tym roku do działań prowadzonych w ramach ETS chętnie dołącza polska branża fitness, dostrzegając potrzebę jednoczenia. Holmes Place oraz ICON Fitness to kolejne sieci klubów fitness, które potwierdziły swój udział w działaniach organizowanych w ramach inicjatywy. Michael Kabat, Development Manager Holmes Place, w rozmowie z portalem zdecydowanie podkreślił ważność inicjatywy oraz przybliżył nam plany rozwoju sieci.

Michael Kabat na stanowisku Development Manager odpowiedzialny jest za rozwój sieci Holmes Place & ICON Fitness w Polsce. Prowadzi analizy rynku, poszukuje lokalizacji pod kolejne, planowane inwestycje sieci oraz nadzoruje cały proces budowy klubu. Był odpowiedzialny za stworzenie produktu ICON Fitness oraz za wszystkie procesy operacyjne marki.

Michael, jesteś odpowiedzialny za rozwój sieci Holmes Place oraz ICON FITNESS na polskim rynku. Jakie działania zaplanowaliście na ten rok? Co udało się już wdrożyć, a co zaplanowaliście na najbliższe miesiące? Niedawno otworzyliście nowy klub ICON w Gliwicach w niezwykle klimatycznym miejscu. Kiedy czekają nas nowe otwarcia klubów należących do sieci ICON oraz Holmes Place?

Zgadza się, w tym roku otworzyliśmy najpiękniejszy klub naszej sieci w Starej Poczcie w Gliwicach.  Ten ponad stu letni budynek to jedna z ikon Gliwic, dlatego jest doskonałym miejscem dla ICON Fitness.  Jesteśmy dumni, że mogliśmy zachować i wyeksponować historyczne fragmenty tego lokalu, tj. zabytkowe kafelki, drzwi oraz ladę przy której można było kupować znaczki pocztowe. W ostatnich latach branża fitness bardzo się zmieniła.  Z rynku pożegnaliśmy największego gracza, ale jednocześnie przywitaliśmy kilku nowych.  Jeśli chodzi o dalsze działania to jesteśmy na etapie poszukiwań kolejnych, klimatycznych miejsc. Nie rozwijamy się na siłę, jesteśmy konsekwentni w wyborze nowych lokalizacji.

Uczestniczyłeś w spotkaniach w ramach CEO Meeting dedykowanych kadrze zarządzającej klubami fitness – organizowanych przez eFitness, na których zapoczątkowana została myśl dotycząca jednoczenia branży fitness w ramach  Europejskiego Tygodnia Sportu. Sieć Holmes Place oraz ICON potwierdziły już swój udział w Europejskim Tygodniu Sportu oraz planowanych działaniach. Jak oceniasz idee całego przedsięwzięcia?

Zadaniem Europejskiego Tygodnia Sportu jest zachęcanie wszystkich do całorocznej aktywności fizycznej. Niektórzy uważają, że jest to cel nieosiągalny, ale jako Holmes Place oraz ICON Fitness specjalizujemy się w inspirowaniu klubowiczów do zdrowego trybu życia poprzez zapewnienie im różnorodnych zajęć grupowych, wykwalifikowaną kadrę oraz licznych atrakcji w postaci event’ów w naszych klubach.  Mamy tą sama idee, którą mocną wspieramy. 

Z jakich powodów Twoim zdaniem warto wspierać podobne inicjatywy?

Jak wynika z najnowszych statystyk 66% Polaków jest aktywnych fizycznie, lecz tylko 8% ćwiczy w klubach fitness.  Podczas CEO Meeting wspólnie postanowiliśmy – jako branża, że w ramach takich projektów powinniśmy się zjednoczyć i wspierać podobne inicjatywy, aby wspólnie zachęcić pozostałe 92% Polaków do treningów w klubach fitness.

Jakie atrakcje planuje sieć Holmes Place i ICON Fitness w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu?

Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu otwieramy nasze drzwi dla wszystkich, którzy nie mieli okazji ćwiczyć w klubie fitness.  Planujemy zapoznać wszystkich uczestników Europejskiego Tygodnia Sportu z ogólnymi usługami klubów fitness poprzez zajęcia wprowadzające, jak również z naszymi dedykowanymi zajęciami grupowymi.  Uczestniczy będą mogli również skonsultować się z trenerem personalnym oraz z dietetykiem.

Co jest ważne dla Was w komunikacji marki?

W Holmes Place mocno skupiamy się na działaniach online. Jest to najszybsze narzędzie komunikacji marki. Internet to miejsce, z którego korzystamy praktycznie wszyscy, poszukując produktów, usług, informacji oraz opinii. Z tego powodu dużą uwagę w Holmes Place skupiamy na działaniach e-marketingowych, działaniach na Facebook’u, od niedawna również na naszym polskim profilu na Instagramie. Jednocześnie dbamy o wartościowy i aktualny kontent na stronie www. Dokładamy wszelkich starań, aby komunikacja marki Holmes Place była spójna, systematyczna i konsekwentna, bo to przekłada się na zaufanie i rozpoznawalność. Inwestujemy w to nasz czas i pieniądze. Ponadto bardzo ważny jest dla nas kontakt bezpośredni z Klientem, dlatego działania online i content marketingu wspieramy działaniami z zakresu Event marketingu. Działania te pozwalają nam na osobiste spotkania i rozmowy z Klientami, podczas których pomagamy w decyzjach zakupowych, ale również później, po podjęciu decyzji o korzystaniu z naszych usług.

Stawiacie na trendy oraz nowości stale uatrakcyjniając świadczone usługi. W zeszłym roku hitem wprowadzonym w klubach Holmes Place były zajęcia na deskach surfingowych FloatFit oraz CX Workout od Les Mills, natomiast w tym roku wprowadziliście, m.in. Barre Workout. Jakie nowe trendy obserwujesz na światowych rynkach? Co nowego zamierzacie wprowadzić?

Nieustannie obserwujemy trendy zarówno w naszej branży, jak i poza nią. W tym roku wdrażamy trzy kluczowe produkty do naszej działalności. Po pierwsze wprowadzamy zajęcia grupowe pod nazwą „Fast Forward”, są to 15 minutowe treningi w stylu HIT odbywające się na specjalnie wyznaczonej strefie funkcjonalnej.  Zajęcia odbywają się w małych grupach, co umożliwia trenerowi nadzór nad każdym uczestnikiem zajęć.

Po drugie przygotowujemy się  również do wdrożenia zajęć z medytacji grupowej. Oczywiście mamy świadomość, że jest to jeszcze bardzo niszowy produkt, jednakże wierzymy, że polska branża fitness otworzy się w przyszłości  na tego typu zajęcia. Kolejną nowością w naszych klubach są zajęcia “Ballet Flow”, które jak sama nazwa wskazuje są inspirowane baletem, jednak na tych zajęciach nie znajdziecie drążka, jak na typowych zajęciach baletowych. Te zajęcia koncentrują się głównie na małej intensywności, wzmacniając mięśnie całego ciała i poprawiają koordynację.

Trzecim rodzajem, nowo utworzonych zajęć dedykowanych specjalnie dla naszych małych społeczności, które powstały wewnątrz naszych klubów, a które specjalizują się w określonych dziedzinach sportu, są zajęcia “Open Water Swimming”. To produkt stworzony dla członków pasjonujących się triathlonami. Przygotowujemy  specjalne plany treningowe i ćwiczenia dla naszych klubowiczów, aby mogli lepiej przygotować się do nadchodzącego triathlonu. Oprócz “Open Water Swimming” wprowadziliśmy “Maraton Club” w którym mogą rozwijać swoje umiejętności nie tylko maratończycy, ale każdy miłośnik biegania. Naszym Klubowiczom pomagamy w ich “podróży” do wzięcia udziału w swoim pierwszym  maratonie, a naszym głównym celem jest przygotowanie podopiecznych do  udziału w słynnym maratonie w Maratonie w Grecji.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Anna Szmidt

______________________

o ETS

Celem działań prowadzonych od kilku lat w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu jest przede wszystkim zachęcenie Europejczyków do regularnej aktywności. ETS ma na celu promocję sportu oraz pogłębianie wiedzy na temat licznych korzyści, bowiem brak aktywności fizycznej nie tylko negatywnie wpływa na społeczeństwo i zdrowie ludzkie, jest również kosztowny dla gospodarki. Ponadto sport może się przyczynić do wzmocnienia tolerancji i postaw obywatelskich w całej Europie. Liczba aktywnych Polaków rośnie z roku na rok. Czwarta edycja ETS rozpoczyna się dokładnie w dzień zakończenia największych targów fitness&wellness w Europie Środkowo-Wschodniej – FIWE Fitness Trade Show. Po raz czwarty w gminach, powiatach i województwach w całej Polsce będą organizowane liczne wydarzenia sportowe. W tym roku do inicjatywy chętnie dołącza branża fitness.

Zobacz także: