fot. mat. prasowe Jatomi Fitness

Trevor Brennan – CEO, Jatomi Fitness Group. Współpracę z Jatomi Fitness rozpoczął w kwietniu 2016 roku. Posiada 18-letnie doświadczenie w pracy na rynku fitness w Europie i Azji. Pracował w 17 krajach, m.in. na wysokich stanowiskach w Holmes Place, Celebrity Fitness, Regus, Mars Sportif oraz w  Fitness First UK, gdzie miał możliwość rozwoju swoich umiejętności przywódczych oraz kompetencji strategicznych.  Obecnie dowodzi oraz zarządza wszystkimi rynkami, na których grupa Jatomi Fitness jest obecna: polskim, czeskim, malezyjskim, indonezyjskim i tajskim.

Posiada Pan ponad 18-letnie doświadczenie w pracy na międzynarodowym rynku fitness w Europie i Azji. Zajmował Pan, m.in. stanowisko European Sales Director w sieci Holmes Place oraz wiceprezesa Celebrity Fitness w Azji (COO). Obecnie zarządza Pan klubami Jatomi. Jakie obserwuje Pan tendencje na rynku branży fitness? Jak ocenia Pan sytuację branży fitness – w którym kierunku zmierzamy?

Branża jest rodzajem ciągle rozwijającego się ekosystemu, a konkurencja nie pochodzi wyłącznie spośród klubów fitness, ale również spośród różnego rodzaju produktów i usług kategorii wellness.

Posiada Pan sprecyzowany pogląd na rynek. Czy widzi Pan przyszłość w segmencie klubów premium, czy jednak możemy spodziewać się ekspansji klubów butikowych?

Segmentacja rynku jest naturalną konsekwencją jego rozwoju i spodziewam się dalszej ekspansji usług i klubów w najbliższej przyszłości. Przewiduję również rozwój i wykorzystanie technologii z obrębu sztucznej inteligencji, rzeczywistości rozszerzonej oraz rzeczywistości wirtualnej.

Marka Jatomi Fitness to obecnie jedna z największych sieci klubów fitness w Polsce. Jesteście doceniani, rozpoznawalni, a Wasza praca była wielokrotnie nagradzana. Co umożliwiło Państwu odniesienie takiego sukcesu?

Nie ma tu żadnego sekretu. Jatomi otrzymało wiele nagród za implementację działań, które przynosiły sukcesy operatorom z dojrzalszych rynków. Wprowadzano niewiele innowacji, co pozwoliło naszym konkurentom nas dogonić, a nawet wyprzedzić. Teraz skupiamy się wyłącznie na przyszłości tak, więc mocno pracujemy nad zwiększeniem satysfakcji naszych klubowiczów oraz kreowaniem fitnessowych trendów. Zmodernizowaliśmy nasze wybrane kluby i stworzyliśmy w nich innowacyjne strefy o nazwie „Performance Lab”, które dedykowane są treningom typu HIIT (high intensity interval training). Rozszerzyliśmy też naszą ofertę o zajęcia Les Mills, grupowe zajęcia dla dzieci i wiele innych.

Co wyróżnia Jatomi Fitness spośród konkurencji?

Mocno inwestujemy w ludzi i trendy rynkowe. Mamy najlepszych na rynku profesjonalistów z zakresu fitnessu i to właśnie oni stanowią nasz wyróżnik i przewagę.

Jak wygląda i w jaki sposób odbiera Pan konkurencję na rynku klubów fitness? Czy zarządzenie dużą siecią klubów przebiega w przyjemny sposób czy napotyka Pan na wiele trudności?

Konkurencja to dobra rzecz, zwłaszcza w kontekście tego, że jako rynek musimy wszyscy zatroszczyć się o poprawę zdrowia społeczeństwa. Wielu operatorów fitness stara się polepszyć swoją markę poprzez ceny. Niekoniecznie zgadzam się, że jest to najlepsze długoterminowe podejście do zapewnienia mocnej pozycji w tym sektorze.

Za kilka miesięcy otwieracie 38 klub sieci. Jakie mają Państwo plany na dalszą ekspansję? Które lokalizacje wydają się być atrakcyjne na nowe inwestycje?

Rozważamy wiele możliwości, jednak w naszym mniemaniu liczba klubów ma drugorzędne znaczenie. Kluczowe jest to, na ilu ludzi mamy wpływ.

Czym wyróżniają się Państwo, jako pracodawca?

Ponad 90% stanowisk kierowniczych zostało obsadzonych w wyniku awansów, a 60% spośród naszych managerów to kobiety. To zdecydowanie powyżej polskiej średniej.

Jakie mają Państwo sposoby na retencję klientów?

Ciężko pracujemy nad zaangażowaniem klubowiczów. Ja sam rozmawiam z ponad 100 osobami dziennie poprzez Facebooka i Instagram. W ostatnim czasie zainwestowaliśmy dodatkowe 1,000,000 złotych w rozwój naszego działu obsługi klubowiczów oraz w przyjazne użytkownikom rozwiązania cyfrowe.

Jatomi Champions to jeden z ostatnich dużych projektów Jatomi. Proszę powiedzieć czy organizacja tego typu programów to Wasz sposób na promocję? Czy dzięki takim działaniom pozyskujecie nowych klientów?

Nie. Jest to raczej sposób na to, aby przysłużyć się społeczności, której częścią jesteśmy. Mamy nadzieję, że poprzez wspieranie zdolnych sportowców zainspirujemy kolejne pokolenia do prowadzenia aktywnego stylu życia oraz pomożemy w osiąganiu przez Polskę kolejnych sukcesów w sporcie na arenie międzynarodowej.

Jak oceniają Państwo branżowe eventy w Polsce? Czy uczestniczą Państwo w tego typu wydarzeniach?

Oczywiście podejmujemy się wielu partnerstw, ponieważ wierzymy we wszystkie działania promujące zdrowszy styl życia.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Szmidt