Drodzy Państwo, o wypowiedź dotycząca sytuacji w branży fitness poprosiliśmy managerów klubów fitness. Jako pierwszą prezentujemy wypowiedź Tobiasza Dziurdziewskiego, właściciela studia Transformers.

Jak radzą sobie Państwo w obecnej sytuacji? Jakie działania Państwo podjęli podczas pandemii?

Rozpoczęliśmy prace w trybie online od treningów live grupowych, po indywidualne kończąc na rozpiskach treningowych oraz rozpiskach treningów oraz diety. Nie jest to jednak wystarczające dla 10 trenerów personalnych w firmie.

Jak rozpatrują Państwo ostatnie doniesienia o stopniowym odmrażaniu gospodarki w Polsce? Jak wpłynie to na branżę fitness?

Rozumiem sytuację, jednakże nie można całej branży fitness wkładać do jednego worka. W danym momencie istnieje bardzo duża różnica między siłownią, a studiem treningu personalnego, studiem EMS czy studiem fitness. Zajęcia indywidualne powinny być traktowane tak samo jak fryzjerzy, kosmetyczki itp.

Jaką przyszłość widzą Państwo dla branży fitness? Z jaką rzeczywistością przyjdzie się zmierzyć po pandemii?

Uważam, że część trenerów przeniesie się do online jednak jestem zdania, że nic nie zastąpi kontaktu i atmosfery, która panuje w klubach. Duże grono osób przychodzi ćwiczyć, ponieważ potrzebuje czegoś więcej niż efekty treningowe. Myślę, że wszystko wróci do normy jednak zajmie to trochę więcej czasu niż nam się wydaje.

Niestety jest to okres, który zweryfikuje nasze firmy pod względem finansowym. Najważniejsze co powinnismy teraz zrobić to utrzymywać kontakt z klientami i pokazać, że jest dla nas ważny nie tylko jak płaci.

Przyzwyczajanie podopiecznych do zajęć online, którzy korzystali z siłowni i treningów personalnych też nie jest najlepszą opcją przetrwania. Należy szukać nowych klientów – zainteresowanych treningami online. Usilne próby transformacji podopiecznego z treningów stacjonarnych do online mogą nas mocno zniechęcić do dalszej pracy na rynku internetowym.

Polecamy także:

Sytuacja podczas pandemii oczyma trenerów personalnych – co dalej z branżą fitness? cz. 2