W maju rusza budowa nowego parku wodnego w Polsce

Suntago Park of Poland będzie największym w Europie Środkowo-Wschodniej parkiem wodnym. W aquaparku ma znaleźć się 30 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 3 kilometrów, łaźnie termalne, baseny, kompleks spa, 10 saun tematycznych, a na terenie ogrodu posadzonych zostanie 700 prawdziwych palm. Według planów inwestycja ma zapewnić 600 nowych miejsc pracy. Park wodny zostanie wybudowany na terenie 20 hektarów i będzie liczył 62 tysiące metrów kwadratowych. Kompleks będzie w stanie zmieścić ponad 15 tys. osób. Codziennie będzie w stanie przyjąć do 15 tys. osób. Wartość inwestycji szacowana jest na 150 mln euro. Budowa zajmie dwa lata.

Kompleks będzie się składał z trzech różnych stref tematycznych: saunaria (ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne, solaria), strefa relaksu z otwieranym dachem, w której goście będą mogli zrelaksować się przy dwóch basenach o powierzchni 1 000 m2 oraz 20 000 m2 oraz wodna dżungla Jamango ( zjeżdżalnie, rwąca rzeka, akwen z falami, wodny plac zabaw dla dzieci). W Suntago Wodny Świat powstanie 5 restauracji oraz 4 bary.

photo: www.facebook.com/parkofpoland

Lokalizacja parku nie jest przypadkowa. Pomysłodawcy projektu liczą nie tylko na polskich odwiedzających, ale również na zagranicznych gości. Park powstanie przy trasie ekspresowej S8, mniej więcej w połowie drogi między Łodzią a Warszawą – kilkanaście kilometrów od autostrady A2.

Inwestorem jest wywodzący się z Izraela Global City Holdings. Najbardziej znanym biznesem przedsiębiorcy w Polsce jest sieć kin Cinema City, a do niedawna także deweloperska spółka Ronson, w której firma posiadała znaczne udziały. Szacowany termin otwarcia to 2019 rok.