źródło: komunikat prasowy Federacji Pracodawców Fitness

Czas na powrót do ćwiczeń w obiektach sportowych, do czego zachęca ogólnopolska kampania edukacyjna organizowana przez Federację Pracodawców Fitness. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości Polaków w zakresie prozdrowotnych korzyści wynikających z aktywności fizycznej w trakcie i po pandemii COVID-19. Zdrowy ruch promować będzie blisko 1,5 tys. obiektów sportowo – rekreacyjnych w całej Polsce.

Aktywność fizyczna jest niezbędna na każdym etapie życia. Ruch nie tylko poprawia samopoczucie, ale również rozwija mięśnie, poprawia funkcjonowanie układu krążeniowo – oddechowego, podnosi sprawność i wydolność fizyczną. Jednak w dobie pandemii wielu Polaków skarży się na ograniczenie dotychczasowego ruchu oraz pogorszenie kondycji psychicznej.

Według raportu „MultiSport Index Pandemia” przeprowadzonego w kwietniu br., większość osób, które zmniejszyły swoją aktywność w czasie ostatnich 3 miesięcy, już dziś odczuwa tego negatywny wpływ na swoje samopoczucie (74 proc.) i zdrowie (65 proc.), a także na sylwetkę (61 proc.).

Z tego też powodu konieczne są prozdrowotne działania edukacyjne na skalę ogólnopolską. Pomysłodawcą i organizatorem pierwszej z takich akcji jest Federacja Pracodawców Fitness (FPF), zrzeszającej blisko 1,5 tys. obiektów sportowo-rekreacyjnych. Wśród członków Federacji Pracodawców Fitness są największe sieci fitness funkcjonujące w naszym kraju.

– Celem przygotowanej przez nas kampanii jest zwiększenie świadomości Polaków w zakresie prozdrowotnych korzyści wynikających z ruchu, zarówno w trakcie pandemii COVID-19, jak i po jej zakończeniu. Zależy nam na zachęceniu mieszkańców Polski do regularnej aktywności fizycznej, która stanie się elementem ich codziennego życia. Istotnym celem kampanii #ZdrowiePotrzebujeRuchu jest uświadomienie społeczeństwu, że można brać udział w zajęciach sportowych zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Chcemy też udowodnić, że pełnia zdrowia, w tym zdrowie psychiczne i fizyczne, jak również odporność immunologiczna, zawsze będą potrzebowały regularnego ruchu, do którego człowiek jest po prostu stworzony – mówi Tomasz Półgrabski z Federacji Pracodawców Fitness.

Hasłem przewodnim akcji jest #ZdrowiePotrzebujeRuchu, które będzie filarem komunikacji. Kampania prowadzona będzie na terenie całego kraju do 31 sierpnia 2020 roku. Partnerem kampanii jest Ministerstwo Sportu, które objęło akcję swoim patronatem.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną większość działań będzie realizowana z wykorzystaniem mediów społecznościowych i kanałów własnych obiektów (m.in. stron www), a także komunikatów w obiektach.

Polecamy także:

Sonda: Perspektywa właściciela klubu fitness po zniesieniu lockdown