źródło: informacja prasowa

Właściciele obiektów sportowych czy organizatorzy zawodów dla amatorów mogą skorzystać z darmowego wsparcia marketingowego dla swoich przedsięwzięć. W ramach akcji #BackToSport zyskają nowe materiały reklamowe i dotrą do szerszej grupy klientów. Z pomocy korzystają już pierwsze sportowe firmy.

Równo rok po wybuchu pandemii w Polsce sytuacja w branży sportowej pozostaje daleka od zadowalającej. Zamknięte obiekty, odwołane zajęcia czy przenoszone imprezy to realne straty finansowe i wizerunkowe. Narzucony reżim sanitarny wymusza na osobach zarządzających zmianę działań na takie, które nie tyle zminimalizują spadek dochodów, co po prostu pozwolą przetrwać. Znaczące cięcia dotknęły przede wszystkim wydatków na promocję, marketing i PR. Przekłada się to na nieobecność marki w Internecie oraz stwarza realne ryzyko zapomnienia przez klientów. #BackToSport

Uruchomiona przez DoSportNow.com akcja #BackToSport ma temu zapobiec. „Widzimy, w jak złej sytuacji jest branża polskiego sportu dla amatorów. Wśród właścicieli obiektów, kadry zarządzającej oraz organizatorów wydarzeń przeprowadziliśmy szeroko zakrojone badania ankietowe. Jasno wynikło z nich, że jedną z pilniejszych potrzeb jest wsparcie dla marketingowych działań, na które obecnie po prostu brakuje pieniędzy” – wyjaśnia Marta Krugły, szefowa marketingu DoSportNow.com. „Dlatego przygotowaliśmy akcję, w ramach której zapewniamy darmowe, profesjonalne wsparcie właśnie w obszarze reklamy i promocji”.

Akcja #BackToSport opiera się na dwóch fazach. Pierwsza z nich to zgłoszenie się za pomocą formularza rejestracyjnego przez firmę działającą w obszarze sportu do organizatorów #BackToSport. Druga faza to już podjęcie działań przez DoSportNow.com, polegających na zaawansowanym wsparciu marketingowych. W skład oferowanego pakietu wchodzi przede wszystkim przygotowanie profesjonalnego profilu na popularnej, największej w Polsce wyszukiwarce obiektów sportowych DoSportNow.com. Firma może także liczyć na realizację kilkuminutowego filmu promocyjnego.

„Nasi specjaliści od content marketingu oraz optymalizacji treści pod wyszukiwarki zadbają o to, aby powstałe w ramach #BackToSport treści były jak najatrakcyjniejsze dla odbiorców. To z kolei pozwoli korzystającym z naszego wsparcia firmom na ponowne zaistnienie w Internecie i dotarcie do nowych grup klientów” – tłumaczy Marta Krugły. „Oferujemy im więc i marketingowe produkty, i marketingową usługę, i internetową platformę do promocji”.

Akcja #BackToSport potrwa do końca maja.