źródło: informacja prasowa

EuropeActive ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie #BEACTIVE DAY, kampanii marketingowej mającej na celu świętowanie znaczenia ćwiczeń fizycznych oraz zachęcanie ludzi do prowadzenia aktywnego stylu życia.

#BEACTIVE DAY jest inicjatywą sektora fitness i aktywności fizycznej. Reprezentuje współpracę między EuropeActive i jej partnerami, którzy będą gościć w czwartek 23 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Tysiące bezpłatnych imprez i zajęć organizowanych w całej Europie i poza nią w takich miejscach jak: centra fitness i sportu, miejsca pracy, parki, szkoły i wiele innych miejsc.

Kluczowi gracze sektora fitness i aktywności fizycznej, tacy jak kluby fitness, centra rekreacyjne, dostawcy usług cyfrowych, operatorzy klubów, specjaliści od ćwiczeń  są zachęcani do zorganizowania wydarzenia skupionego wokół aktywności fizycznej, aby pokazać odporność i zaradność branży w tych trudnych czasach, a także pomóc w uczynieniu promocji aktywności fizycznej priorytetem polityki w całej Europie.

Uczestnictwo jest otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie społeczno-ekonomiczne. Można wziąć udział w godzinnych zajęciach lub poświęcić na nie tylko kilka minut, nie ma to znaczenia: każda minuta się liczy, aby być aktywnym.

Komentując kampanię, szefowa działu sportowego Floor Van Houdt powiedziała: “Kampania #BEACTIVE DAY to doskonała inicjatywa EuropeActive i jej partnerów, która jeszcze bardziej wzmocni przesłanie Komisji Europejskiej #BEACTIVE w całej Europie. W Europejskim Tygodniu Sportu chodzi właśnie o to, aby połączyć ludzi i wspólnie świętować radość płynącą z aktywności fizycznej oraz pomóc im zwiększyć aktywność i prowadzić zdrowszy tryb życia. Życzymy wszystkim zaangażowanym w #BEACTIVE DAY wszystkiego najlepszego i liczymy na to, że w nadchodzących latach kampania będzie rosła w siłę.”

Prezydent David Stalker skomentował: “Cieszę się, że kampania #BEACTIVE DAY ruszyła i będzie realizowana w 2021 roku. EuropeActive i jej partnerzy ze Stowarzyszeń Krajowych przygotowują fantastyczną inicjatywę, która ma skłonić Europejczyków do ponownego ruchu po tym, jak pandemia sprawiła, że przez tak długi czas byliśmy zamknięci i często nieaktywni. Bycie aktywnym fizycznie ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia psychicznego, społecznego i fizycznego, a #BEACTIVE DAY ma na celu świętowanie radości i pozytywnej mocy aktywności fizycznej. Chcę zaprosić wszystkich do przyłączenia się do nas w DNIU #BEACTIVE i uczynienia 23 września najbardziej aktywnym dniem w roku. EuropeActive jest dumnym partnerem Europejskiego Tygodnia Sportu i silnym zwolennikiem przesłania #BEACTIVE.”

Po pouczających warsztatach 20 maja z partnerami #BEACTIVE DAY i przedstawicielami Komisji Europejskiej, EuropeActive jest podekscytowana mogąc potwierdzić, że ponad 15 krajowych stowarzyszeń w całej Europie i poza nią już planuje kampanie w swoich krajach, udowadniając tym samym ciągły sukces oryginalnego projektu National Fitness Day for Europe.
Partnerzy #BEACTIVE DAY będą również wspierać drugą edycję projektu EuropeActive’s National Fitness Day for Europe Erasmus+, który obejmuje dynamiczne rozmieszczenie dwóch wschodnich partnerstw i dwóch krajów Bałkanów Zachodnich w ich udziale w Europejskim Tygodniu Sportu.

Więcej informacji na temat #BEACTIVE DAY można znaleźć na stronie www.beactiveday.eu/