źródło: informacja prasowa

Wystartowała platforma Yes2Move.com, będąca największą wirtualną przestrzenią do ćwiczeń w Polsce – na start Y2M zapewnia dostęp do szerokiego wachlarza treningów, zróżnicowanych pod kątem formy i poziomów intensywności, a także do porad i konsultacji ekspertów, specjalizujących się w doborze treningów, diecie, terapii ruchem czy też w psychologii sportu.

Jak przekonują eksperci, w obliczu stanu epidemicznego i coraz bardziej restrykcyjnych zaleceń związanych z przemieszczaniem się, domowa aktywność fizyczna staje się kluczowa nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale coraz częściej również kondycji psychicznej. Do aktywności fizycznej w warunkach domowych namawia również Ministerstwo Zdrowia, rekomendując co najmniej 30 minut aktywności fizycznej każdego dnia.

Zamknięcia obiektów sportowych sprawiło, że coraz więcej Polaków szuka motywacji do ćwiczeń w Internecie – jak wynika z analiz Google Trends, w marcu popularność hasła „ćwiczenia w domu” w wyszukiwarce internetowej wzrosła o 200 procent (w porównaniu z marcem 2019).

Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie jakościowymi treningami online jest nowopowstały portal http://www.yes2move.com, platforma wspierająca domową aktywność fizyczną. Do dyspozycji ćwiczących oddano nie tylko zróżnicowane pod względem intensywności treningi, ale również inspiracje do rozpoczęcia domowej przygody ze sportem, porady i konsultacje specjalistów z zakresu diety czy terapii ruchem.

Yes2Move zakłada również realną pomoc na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Z każdego wirtualnego karnetu przekazane zostaną środki finansowe na rzecz Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy”. W ramach akcji niezbędne wsparcie uzyskują m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane skutkami pandemii oraz organizacje pozarządowe.

Yes2Move to wirtualne miejsce sportowych spotkań, w którym każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania czy wieku, znajdzie zestaw aktywności dla siebie. W okresie epidemii, kiedy nie możemy korzystać z oferty ulubionych obiektów sportowych, warto korzystać z treningów online – w końcu aktywność fizyczna w domowych warunkach przeciwdziała negatywnym skutkom siedzącego trybu życia, niweluje stres, wzmacnia odporność oraz pomaga walczyć z nadprogramowymi kilogramami – wyjaśnia Patryk Tomaszewski, jeden z trenerów Yes2Move.

Yes2Move oferuje użytkownikom dostęp do materiałów wideo w 6 kategoriach: siła, wytrzymałość, trening metaboliczny, body&mind, taniec oraz trening specjalistyczny, skierowany do określonych grup odbiorców, w tym do kobiet w ciąży, mam z małymi dziećmi, seniorów czy osób wymagających ćwiczeń profilaktycznych, np. związanych ze zmniejszaniem dolegliwości bólowych kręgosłupa. 

Dodatkowo, od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 20:00 na portalu będą się odbywały treningi live, dzięki którym użytkownicy będą mogli ćwiczyć z trenerami w tym samym czasie. W najbliższym czasie pojawią się również artykuły dotyczące zdrowego stylu życia, podcasty w formie wywiadów ze specjalistami i ekspertami oraz kody rabatowe do znanych sklepów.

W pierwszym etapie platforma jest dostępna wyłącznie dla klubowiczów posiadających aktywne członkostwo sieci Zdrofit, Fabryka Formy, Fitness Academy, S4, My Fitness Places, Step One i Wesolandia.

Twórcy wirtualnego klubu fitness przekonują, że aktywności warto powiedzieć TAK! z pomocą www.yes2move.com

Polecamy także:

Jaką innowacją BW Nutrition zamierza wesprzeć kluby fitness?