źródło: materiały prasowe

Według nowego raportu Reports and Data globalny rynek aplikacji fitness osiągnie 14,64 miliarda dolarów do roku 2027. Na rynku od lat obserwuje się wzrost użytkowników smartfonów, których liczba w 2021 roku ma przekroczyć 3 miliardy. Wraz ze wzrostem użytkowników, wzrasta popyt na aplikacje mobilne, które zabierają 65% udziału w czasie mediów cyfrowych. W tym kategorie z obszaru zdrowia i fitness mają udział w 51%.

Aplikacje mobilne mogą pomóc zarządzać własnym zdrowiem, promować zdrowy tryb życia i dać dostęp do niezbędnych informacji, kiedy i gdzie ich potrzebujemy.

Branża oferuje liczne możliwości rozwoju, w związku z tym na rynek wchodzi wiele startupów. Nowo przybyli gracze wymyślają kolejne sposoby uczynienia aplikacji bardziej przyjaznymi dla użytkownika i próbują wykorzystać bardziej oportunistyczne obszary wzrostu. Statystyki z różnych aplikacji związanych ze zdrowiem i fitnessem pokazują, że użytkownicy są lojalni wobec swoich ulubionych aplikacji.  Prawie 96% korzysta tylko z jednej aplikacji fitness. Ponad 75% aktywnych użytkowników otwiera swoje aplikacje co najmniej dwa razy w tygodniu. Ponadto 25% najbardziej zaangażowanych użytkowników otwiera aplikacje zdrowotne lub fitness ponad dziesięć razy w tygodniu.

Wpływ COVID-19 na rynek aplikacji fitness

Pandemia wirusa COVID-19 zapoczątkowała falę niepokoju o zdrowie i świadomość, która wyzwala nową kategorię technologii walki z wirusami. Obostrzenia w celu zapewnienia dystansu między społeczeństwem spowodowały wzrost liczby subskrybentów aplikacji fitness. Branża robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić użytkownikom rozrywkę w czterech ścianach i jest świadkiem ogromnego wzrostu liczby użytkowników.

Oczekuje się, że Europa zanotuje obiecujący wzrost w okresie objętym prognozą. Mają na to wpłynąć rosnące inwestycje firm europejskich w opracowywanie prototypowych rozwiązań i systemów w obszarach aplikacji fitness o zwiększonym potencjale wykorzystania w przyszłości rynków o dużym wolumenie.

Kluczowi uczestnicy to między innymi Appster, Adidas, Asics America Corporation, Fitbit, Inc., Azumio, Inc., Fitnesskeeper, Google, Fooducate, Kayla Itsines i Nike.

Dodatkowo najwięksi producenci podjęli szereg strategii związanych z ekspansją rynku. Firma Under Armour wydała 1 milion dolarów na uruchomienie 30-dniowego wyzwania fitness w domu za pośrednictwem aplikacji MyFitnessPal.

Samsung Electronics Co.Ltd. ogłosił, że telewizory Samsung Smart TV w kilku krajach na całym świecie będą miały dostęp do sześciu nowych aplikacji zdrowotnych i odnowy biologicznej we współpracy z wiodącymi markami fitness. Jeszcze w tym roku aplikacje staną się częścią Samsung Health, kompleksowej platformy fitness dla telewizorów Samsung Smart TV.

Eksperci oczekują, że na rynek wejdą kolejni nowi producenci. Nowe przedsiębiorstwa wchodzące do branży skupiłyby się na innowacjach i dostarczaniu zaawansowanych technologii, zmniejszając w ten sposób złożoność i całkowity koszt eksploatacji.

Polecamy także:

Innowacyjna aplikacja dla siłowni od DataHub