źródło: materiały prasowe

Niemal wszystkie zamknięte sektory z niecierpliwością oczekiwały słów Premiera, Mateusza Morawieckiego, który na dzisiaj zapowiedział konferencję na temat dalszej walki z epidemią oraz możliwości odmrażania gospodarki. Na wstępie Premier zaznaczył, że wszystkie decyzje będą uzależnione od ilości zachorowań. 

Więcej informacji o obecnej sytuacji branży fitness znajdziesz w zakładce koronawirus

Jakie zmiany dla branży fitness?

Obecne rozporządzenie funkcjonuje do dnia 28 listopada br. W dalszej kolejności, czyli już za tydzień będzie możliwość powrotu działalności usługowej w galeriach handlowych. Czy Kluby Fitness, które prowadziły zawody sportowe i przygotowanie do nich będą mogły również powrócić w galeriach? Nie wiadomo, ponieważ opublikowany przez Radę Ministrów projekt zmian tego nie wyjaśnia, więc pozostaje czekać na gotowe rozporządzenie.

Już teraz jednak wiemy, że do okresu świąt Bożego Narodzenia, a dokładnie do 27 grudnia, branża fitness nie będzie ujęta w planie powrotu do pełnej działalności. Przewiduje się to w momencie podziału kraju na strefy czerwoną, żółtą i zieloną. Komercyjna działalność Klubów będzie dozwolona w strefie żółtej i zielonej przy zachowaniu ograniczonego dostępu 1 os./7m2. W strefie czerwonej działalność Klubów ma pozostać zawieszona.

Zielona strefa:

Jeśli średnia dzienna liczba zachorowań z 7 dni osiągnie ok. 3,8 tys. nowych przypadków wprowadzone zostaną zasady strefy zielonej.

Żółta strefa:

Jeśli średnia dzienna liczba zachorowań z 7 dni osiągnie ok 9,4 tys. nowych przypadków wprowadzone zostaną zasady strefy żółtej.

Czerwona strefa:

Jeśli średnia dzienna liczba zachorowań z 7 dni osiągnie ok 19 tys. nowych przypadków wprowadzone zostaną zasady strefy czerwonej.

Obecnie opublikowany przez Radę Ministrów projekt 100d ni solidarności w walce z covid-19 znajduje się tutaj.

Polecamy także:

MRPiT w opozycji do Ministerstwa Sportu w sprawie branży fitness