Benefit Systems podpisał przedwstępną umowę ws. zakupu 15 klubów fitness od Fitness Club S4

W dniu 22 sierpnia 2017 r. spółka Fit Invest, będącą spółką zależną Benefit Systems oraz spółka Fitness Club S4 podpisały przedwstępną umowę, dotyczącą zakupu 15 klubów fitness w terminie do 30 lipca 2018 r. Przedmiotem umowy jest 12  klubów Fitness Club S4 prowadzonych na terenie Warszawy, a także po jednym klubie w Białymstoku, Gdyni oraz Toruniu. Wszystkie położone w atrakcyjnych dla użytkowników lokalizacjach. Wartość transakcji wyniesie łącznie 23,8 mln zł.

Jak czytamy w raporcie RB 41/2017 opublikowanym przez Benefit Systems, dnia 22 sierpnia 2017 r. nastąpiło rozwiązanie umowy inwestycyjnej z dnia 22.06.2016 r. oraz zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży przedsiębiorstwa spółki Fitness Club S4. Na podstawie niniejszej umowy Spółka Fitness Club S4 oraz Fit Invest zobowiązały się do zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży przedsiębiorstwa Spółki w postaci sieci klubów fitness, w skład której wchodzi 15 klubów fitness znajdujących się w większości w Warszawie, w terminie do dnia 30 lipca 2018 r., za łączną cenę nieprzekraczającą 23.827.684,40 zł. Umowa Przedwstępna określa szereg warunków zawieszających dotyczących zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży przedsiębiorstwa Spółki.

– Zgodnie z ubiegłoroczną zapowiedzią kontynuujemy działania zmierzające ku przyłączeniu do naszej sieci inwestycyjnej klubów S4. Ich przyłączenie, planowane na I połowę roku 2018, będzie zgodne z przyjętą strategią rozwoju firmy. Nowe obiekty dołączą do grupy kilkudziesięciu klubów inwestycyjnych Benefit Systems, które idealnie uzupełniają sieć około 4000 partnerskich obiektów sportowych na terenie całej Polski – mówi Izabela Walczewska-Schneyder, Prezes Zarządu Fit Invest sp. z o.o. – To dla nas bardzo ważne, by rosnąca liczba użytkowników kart MultiSport mogła rozwijać swoje sportowe pasje korzystając z atrakcyjnej oferty klubów fitness.

>>>> Zobacz pełny tekst raportu RB nr 41/2017 opublikowany przez Benefit Systems <<<<

Sieć S4 to nowoczesne i dobrze wyposażone obiekty, zapewniające ćwiczącym odpowiedni komfort, ciekawe zajęcia fitness oraz wykwalifikowanych instruktorów. Sieć prowadzi obecnie 15 klubów: 12 zlokalizowanych w Warszawie i po jednym w Białymstoku, Gdyni oraz Toruniu.

Jak informuje Benefit Systems, realizacja transakcji nie wpłynie na warunki korzystania z klubów zarówno przez posiadaczy karnetów sieci, jak i użytkowników kart MultiSport. Kluby będą kontynuować dotychczasowe działania, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju.

W komunikacie prasowym Benefit Systems czytamy: ponieważ w żadnym z dwóch latach poprzedzających transakcję obrót przejmowanych klubów nie przekroczył 10 mln euro, zgoda regulatora na transakcję nie była wymagana.