photo: materiały prasowe

Nowy Nissan Micra – samochód dla aktywnych

Aktywność fizyczna sprawia, że dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale również w pewien sposób wyrażamy styl życia. Pragniemy, aby rzeczy którymi się otaczamy były z nim spójne. Dotyczy to nie tylko stroju sportowego czy elementów wystroju wnętrza, ale również samochodu. Siadając za kierownicą po skończonych zajęciach w klubie fitness lub bieganiu w parku warto uśmiechnąć się do siebie w poczuciu dobrze dokonanego wyboru. Dla osób, które dopiero poszukują swojego wymarzonego pojazdu bez wątpienia interesującą propozycją będzie nowy Nissan Micra, którego stylistyka nadwozia od samego początku daje innym do zrozumienia, że właścicielem jest osoba nowoczesna i pełna wigoru.

Piąta generacja przedstawiciela Nissana w segmencie B została stworzony z myślą o klientach pragnących być postrzegani jako osoby aktywne. W rezultacie duży nacisk położony został na kwestię stylistyki, zarówno nadwozia, jak i wnętrza pojazdu. Nie zapomniano również o aspektach, których nie widać na pierwszy rzut oka, czyli innowacyjnych technologiach. Wiele z nich znanych do tej pory było jedynie z droższych modeli, a teraz po raz pierwszy zostały udostępnione również klientom poszukującym miejskiego hatchbacka. Dodatkowo dynamiczne silniki oraz szeroki pakiet personalizacji sprawiają, że w modelu doskonale poczują się zarówno młodzi ludzie i bezdzietne pary, jak i osoby starsze, których dzieci już się usamodzielniły.

Stylowy atleta

Nowa generacja Nissana Micra jest dłuższa, szersza i niższa od poprzednika, a kluczem do atrakcyjności samochodu jest jego wyraziste nadwozie. Widoczne z każdej strony wyraziste, ostre linie nadają sylwetce muskularny i zadziorny wygląd, obok którego trudno przejść obojętnie. Dzięki zabiegowi stylistycznemu, polegającemu na pomalowaniu na czarno środowych i tylnych słupków, dach samochodu sprawia wrażenie unoszącego się w powietrzu. Charakterystyczne tylne lampy w kształcie bumerangu dopełniają nowoczesny wygląd auta.

Jednak atuty tego modelu nie sprowadzają się jedynie do wyglądu: nowy Nissan Micra oferuje najniższy w swojej klasie współczynnik oporu powietrza co przekłada się na oszczędność paliwa.

Wnętrze – stylowe i komfortowe

Priorytetem zespołu projektantów była jakość, której wysoki poziom można zaobserwować m.in. w miękkich w dotyku materiałach, nawet w podstawowej wersji modelu.

Pamiętano również, że nawet najładniejsze wnętrze musi iść w parze z funkcjonalnością. W rezultacie, dzięki przemyślanej organizacji przestrzeni, model wyznacza nowe standardy wśród miejskich hatchbacków. Kabina zorganizowana została wokół deski rozdzielczej w kształcie litery T z prostymi i harmonijnie połączonymi elementami, które wspólnie tworzą komfortową przestrzeń dla kierowcy oraz pasażera na przednim fotelu. Dodatkowo szersza bryła samochodu przekłada się bezpośrednio m.in. na największą w klasie przestrzeń na wysokości ramion oraz kolan dla osób podróżujących z tyłu.

W kabinie wprowadzono również przemyślane schowki, których lokalizacja, pojemność i konstrukcja zostały dostosowane do potrzeb oraz wygody pasażerów. Większe przedmioty można umieścić na konsoli środkowej, przed dźwignią skrzyni biegów. Do dyspozycji kierowcy jest półka na telefon z dyskretnym oświetleniem oraz gniazdami USB i 12V.

Jednocześnie spora pojemność bagażnika – 300 litrów (VDA) – nie powoduje zmniejszenia miejsca na nogi dla pasażerów podróżujących z tyłu. Po złożeniu siedzenia w stosunku 60:40 można uzyskać pojemność 1004 litrów.

Ekscytujące innowacje

Dynamiczna stylistyka oraz nowoczesne wnętrze to tylko początek pozytywnych niespodzianek. Nowy Nissan Micra jest także liderem w zakresie technologii – wiele z wykorzystanych systemów zostało wprowadzonych po raz pierwszy w tym segmencie rynku. W rezultacie kierowcy będą mogli skorzystać z rozwiązań wspomagających jazdę, które spotyka się zwykle w droższych modelach, takich jak system inteligentnej interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu, który w razie potrzeby delikatnie koryguje tor jazdy auta. Dodatkowo Micra czerpie również najlepsze wzorce od swoich większych „braci” czego przykładem może być popularny system kamer 360° – dokładnie taki sam, jaki oferują modele Qashqai czy Juke.

Pojazd wyposażony jest również standardowo w sześć poduszek powietrznych, układ stabilizacji toru jazdy, układ zapobiegania blokowaniu kół podczas hamowania oraz układ wspomagania ruszania pod górę. Nowy Nissan Micra oferuje także ogranicznik prędkości, czujnik adaptacyjnych świateł drogowych, automatyczne światła awaryjne oraz system monitorowania ciśnienia powietrza w oponach. Te i inne technologie wpisują się w koncepcję inteligentnej mobilności Nissana, która zakłada wyeliminowanie w przyszłości emisji i śmiertelnych ofiar wypadków drogowych.

Przysłowiową wisienką na torcie w zakresie zastosowanych technologii jest system nagłośnienia BOSE Personal, który nie jest dostępny w żadnym innym modelu na rynku. Zaawansowane głośniki umiejscowione w zagłówku fotela kierowcy zapewniają wrażenie zanurzenia się w przestrzennym dźwięku. W zestawie wykorzystano wydajny, a jednocześnie lekki wzmacniacz, który ukryto pod siedzeniem kierowcy. Zapewnia on otoczenie dźwiękowe wypełniające całą przestrzeń bez potrzeby montowania zajmującego dużo miejsca głośnika niskotonowego.

Dynamiczny nie tylko z wyglądu

Nowy Nissan Micra doskonale sprawdza się zarówno w ruchu miejskim, jak i w trasie. Samochód przystosowany jest do jazdy zarówno po najlepszych, jak i gorszych drogach oraz zapewnia zwrotność i dynamikę połączone z pewnością i bezpieczeństwem prowadzenia. Przykładowo, dzięki większej sztywności i zaawansowanemu zawieszeniu model oferuje nadzwyczajną stabilność podczas pokonywania zakrętów.

Sercem układu napędowego są silniki o dużej mocy i niewielkiej pojemności współpracujące z pięciostopniową manualną skrzynią biegów. Klienci mają do wyboru trzy jednostki – dwie benzynowe (0,9 l/90 KM oraz 1,0 l/73 KM) i jedną wysokoprężną (1,5 l/90 KM). Silniki wspomagane są również zaawansowanymi technologiami ograniczającymi zużycie paliwa, np. systemem Stop/Start.

Do wyboru do koloru

Współczesny nabywca miejskiego samochodu odczuwa silną potrzebę wyrażenia za jego pośrednictwem swojego charakteru. W odpowiedzi na tę potrzebę Nissan wprowadził rozbudowany program personalizacji nowego modelu Micra z wykorzystaniem dodatkowych elementów i kolorów wzmacniających oddziaływanie już i tak wyrazistego nadwozia oraz atrakcyjnego wnętrza.

Personalizacji może zostać poddane zarówno nadwozie jak i wnętrze auta. Model jest dostępny w 10 kolorach nadwozia: w tym sześciu metalizowanych i dwóch perłowych, a w ramach zewnętrznych modyfikacji nałożone mogą zostać kontrastowe odcienie na takie elementy jak lusterka boczne, zderzaki lub listwy boczne.

Do nowego Nissana Micra można również dobrać liczne akcesoria, obejmujące takie elementy jak: antena dachowa typu „płetwa rekina”, podświetlone osłony progów, dyskretne oświetlenie kabiny, sportowe pedały, błotniki, hak holowniczy oraz szeroki wybór mocowań sprzętu rekreacyjnego, w tym rowerów i nart.

źródło: artykuł sponsorowany