Saturn Fitness z nowymi lokalizacjami

Gdynia, Warszawa, Poznań

Galeria Szperk w Gdyni, Zodiak w Warszawie, Galeria Malta w Poznaniu… Kluby Saturn Fitness pojawiają się w nowych miejscach. To kolejne lokalizacje po Jatomi Fitness, które w większości zostały podzielone pomiędzy największych graczy rynku.

Likwidacja Pure Health&Fitness

Koniec ubiegłego roku był prawdziwym zatrzęsieniem w branży fitness. Informacja dotycząca wycofania się z polskiego rynku, jednej z największych sieci w kraju, uderzyła jak grom z jasnego nieba, mimo że przypuszczenia pojawiały się już na kilka miesięcy wcześniej. Jak tłumaczył wtedy Trevor Brennan, CEO Jatomi Fitness – sieci z 37 klubami zlokalizowanymi w najlepszych, prestiżowych miejscach w galeriach handlowych w Polsce:  stworzony dziewięć lat temu model biznesowy nie ma już zastosowania w przypadku dzisiejszego konsumenta, a wiek portfela i wysokie koszty związane z dzierżawami sprawiają, że firma nadal działa ze stratą.

Najwięksi gracze branży sprawnie wykorzystali sytuację związaną z likwidacją spółki Pure Health & Fitness. Większość lokalizacji trafiło pod skrzydła Calypso, sieci Zdrofit, natomiast w warszawskim Blue City, o którym pisaliśmy tutaj, właśnie powstaje największy klub fitness, którego otwarcie ma związek z wejściem na nasz rynek nowej niemieckiej sieci. Saturn Fitness również postanowił w sprytny sposób wykorzystać sytuację przejmując trzy lokalizacje.

Otwarcie w kwietniu

Saturn Fitness został nowym najemcą w poznańskiej Galerii Malta. Oficjalne otwarcie nastąpi w pierwszych dniach kwietnia. Będzie to jeden z dwóch największych klubów tej sieci w Polsce. Będzie miał największą przestrzeń do ćwiczeń, podzieloną na strefę funkcjonalną, wolnych ciężarów, cardio, strefę maszyn półwolnych oraz, aż trzy studia do ćwiczeń grupowych.

Jak donosi portal Wyborcza.pl, warszawski Zodiak, w którym jeszcze wciąż trenują Klubowicze Jatomi, powstanie klub sieci Saturn Fitness. Nieliczne kluby Jatomi funkcjonują jeszcze tylko w 3 miastach: w Gorzowie, Warszawie oraz w Poznaniu.

Natomiast od 1 lutego 2018 r. w Galerii Szperk w Gdyni już działa klub Saturn Fitness.

Saturn Fitness to sieć obecna już w pięciu polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Gorzowie, Poznaniu oraz w Gdyni. Wyróżnia go atrakcyjny wystrój wnętrz, wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń oraz innowacyjne rozwiązania treningowe. Saturn Fitness chwali się również dobrze wykwalifikowaną kadrą trenerów, prowadzących zarówno treningi indywidualne jak i grupowe.

>>>> Pure Health&Fitness w likwidacji