źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

Sieć Gymbox w Wielkiej Brytanii ogłosiła, że ponownie otworzy wszystkie swoje siłownie 4 lipca, pomimo oficjalnego pozwolenia od rządu.

Dyrektor generalny sieci – Marc Diaper, wyraził już swoje oburzenie w mediach społecznościowych, które dotyczyło zniesienia obostrzeń w restauracjach i pubach. Kwestionował tym samym motywy rządu, które jak twierdzi mają na celu powstrzymać przemysł siłowni. Wydaje się, że jego pozycja się zaostrzyła.

Diaper twierdzi, że członkowie mogą zostać wpuszczeni do klubów 4 lipca i że nie otrzymano jeszcze wyjaśnienia, dlaczego nie jest to dozwolone.

„Jako przemysł byliśmy ciągle przeoczani i zwodzeni w kwestii ponownego otwarcia. Od miesięcy ściśle współpracujemy z ukactive i jego doradcami medycznymi. Spędziliśmy ogromną ilość czasu, dołożyliśmy ogrom wysiłku i pieniędzy na przygotowaniu naszych klubów do ponownego, bezpiecznego otwarcia, przy zachowaniu ścisłych protokołów. Nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia od rządu, więc możemy założyć, że ta decyzja jest czysto polityczna. Wiele firm w naszym sektorze nie przetrwa w najbliższych miesiącach, jeśli nie będziemy mogli pracować.” – czytamy w wypowiedzi Marca Diaper.

“Możliwość otwarcia pubów i restauracji przed siłowniami jest oburzająca, biorąc pod uwagę ogromne korzyści zdrowotne wynikające z ćwiczeń. Być może jeśli zmienimy nazwę z Gymbox na Ginbox, Boris pozwoli nam otworzyć?” – dodaje.

Operator twierdzi, że jest pewny, że wdrożył środki bezpieczeństwa we wszystkich 11 swoich siłowniach, aby zapewnić bezpieczeństwo klubowiczom. Są na wyższym poziomie niż te, które zapewniły otwarte już puby i restauracje. Diaper chce otworzyć swoje placówki 4 lipca, pomimo oficjalnego pozwolenia od rządu.

Jednak osoby z branży twierdzą, że obawiają się, iż ten ruch może zagrozić ponownemu otwarciu sektora jako całości, jeśli rząd będzie w opozycji do działań sieci Gymbox. Oficjalna data otwarcia planowana jest na połowę lipca.

Odpowiadając na to pytanie, Diaper powiedział, iż jest zadziwiony jak otwarcie klubów sieci posiadającej 11 placówek, miałoby wpłynąć na decyzję rządu o wydłużeniu zamknięcia. Sektor fitness liczy ponad 7 000 obiektów, zatem jego działania nie powinny absolutnie zagrozić całemu sektorowi fitness w Wielkiej Brytanii.

Polecamy także:

Najnowsze badania w związku z COVID-19