źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

Glenn Earlam, dyrektor generalny David Lloyd Leisure (DLL) potwierdził, że operator ponownie otworzy 26 swoich brytyjskich klubów w ten weekend (16-17 maja), po ogłoszeniu przez rząd pozwolenia. Dostępne będą zajęcia na świeżym powietrzu.

Członkowie nie ponoszą żadnych opłat za pakiety, które umożliwiają dostęp do obiektów tenisowych, a ich członkostwo pozostanie zamrożone. DLL twierdzi, że „zostaną wprowadzone środki zapewniające bezpieczeństwo zarówno członków, jak i zespołu”.

Glenn Earlam powiedział, że popiera zgodę na prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu i ponowne otwarcie basenów zewnętrznych DLL, ale uważa, że kluby fitness w zamkniętych przestrzeniach również powinny zostać otwarte mówiąc: „Widzę, że otwarcie terenów odkrytych przez naszą sieć jest równie bezpieczne, jak wejście na kryte centrum handlowe ”.

Siłownie wewnętrzne w Wielkiej Brytanii nie mają jeszcze jasnych wytycznych, kiedy będą mogły zostać otwarte. Tamtejszy rząd podaje, że będą wśród ostatnich rodzajów obiektów użyteczności publicznej. Branża postuluje, za pośrednictwem aktywnie działającego organu handlowego, aby przyspieszyć ten czas.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu, w tym jeden na jednego, otrzymały zezwolenie w zeszłym tygodniu (11 maja) i prawdopodobnie inni operatorzy z obiektami zewnętrznymi, takimi jak boiska do tenisa, pójdą w ślady DLL.

Niektórzy europejscy operatorzy DLL są już otwarci, a obiekty takie jak Country Club Geneva, które DLL zakupił w kwietniu tego roku, zostały ponownie otwarte 11 maja.

Polecamy także:

Pytania i odpowiedzi dotyczące III etapu nowej sportowej rzeczywistości