źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

Sieć klubów fitness 24 Hour Fitness ponownie otworzyła niektóre ze swoich klubów w Teksasie i przygotowuje się do otwarcia kolejnych lokalizacji na Florydzie i Hawajach, w trzech stanach.

Kluby, które zostały ponownie otwarte, to sześć witryn firmy w Houston i 10 w Dallas / Fort Worth. Tuż za nimi pojawią się trzy kolejne lokalizacje w Miami i siedem na Hawajach – wszystkie zostaną otwarte w połowie czerwca.

Operator wprowadził szereg środków ochronnych w związku z COVID-19, w ponownie otwartych klubach. Zastosowano rozstawienie sprzętu cardio w zalecanych odległościach od siebie, aby zapewnić fizyczny dystans.  Kluby wprowadziły również wymóg, aby członkowie wcześniej rezerwowali 60-minutowe sesje treningowe, za pomocą aplikacji 24GO.

Ponowne otwarcie nastąpiło po tym, jak wiele amerykańskich mediów donosiło, że firma – która ma ponad 430 lokalizacji – rozważa złożenie wniosku o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11, aby dać czas na reorganizację swoich spraw.

The Wall Street Journal, Bloomberg i USA Today były wśród tych, którzy twierdzili, że firma szukała możliwości pożyczki, aby umożliwić jej restrukturyzację firmy po pandemii COVID-19.

W oświadczeniu dla mediów 24 Hour Fitness powiedział: „Rozważamy szeroki zakres opcji w celu zapewnienia długoterminowej stabilności i sukcesu 24 Hour Fitness i nie zamierzamy publicznie komentować naszych planów strategicznych”.

W kwietniu sieć fitness znalazła się wśród szeregu operatorów siłowni w USA, którzy zostali dotknięci procesami związanymi z pobieraniem składek członkowskich podczas lockdown.

W styczniu sieć planowała wprowadzenie nowej strategii oraz szeregu nowych środków, takich jak bezpłatną ocenę klubowicza przez profesjonalistę fitness, w wyniku czego powstanie spersonalizowany, siedmiodniowy plan – obejmujący zajęcia wewnątrz i na zewnątrz siłowni – oraz korzystanie z aplikacji mobilnej 24GO do śledzenia postępów członków.

Dla porównania, w maju gigant fitness Gold’s Gym złożył wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11, w ramach procesu restrukturyzacji, w wyniku którego co najmniej 30 siłowni należących do firmy zostanie zamkniętych na stałe.

Polecamy także:

Rozporządzenie dotyczące otwarcia klubów – jakie wytyczne podaje rząd?