źródło: informacja prasowa

Branża fitness od lat dynamicznie się rozwija, co można zauważyć także poprzez kolejne zaskakujące partnerstwa. Z zajęć różnych klubów fitness można już korzystać w samolotach, a teraz została ogłoszona kolejna współpraca z polami golfowymi.

F45 Training Holdings Inc. , Austin w Teksasie, otworzy studia w prywatnych klubach golfowych i country klubach należących do Concert Golf Partners.

Dzięki tej umowie licencyjnej firma Concert Golf Partners otworzy i będzie prowadzić nowe studia F45 w swojej sieci 22 pól golfowych i klubów wiejskich w całych Stanach Zjednoczonych. Pierwsza lokalizacja zostanie uruchomiona w Indian Spring Country Club w Boynton Beach na Florydzie wiosną 2022 roku. F45 otrzyma stałą miesięczną opłatę licencyjną od Concert Golf Partners, a Concert zatrzyma zyski dla siebie.

W przyszłości, zamiast umowy licencyjnej, model może zmienić się w umowę o zarządzanie między franczyzobiorcami Concert i F45, zgodnie z podanymi warunkami.

Według Adama J. Gilchrista, prezesa, dyrektora generalnego i przewodniczącego F45, F45 stara się działać na swoim „dużym i rozszerzającym się, całkowicie dedykowanym rynku”, współpracując ze swoim pierwszym partnerem w dziedzinie golfa i country clubu. 

Peter Nanula, dyrektor generalny Concert Golf Partners, powiedział: „Concert Golf Partners zawsze starało się oferować swoim członkom najlepsze doświadczenia i usługi. W tym celu z radością ogłaszamy to innowacyjne partnerstwo z F45, które pozwoli nam dostarczyć naszym członkom nową, najlepszą w swojej klasie ofertę fitness”.

Zgodnie z ogłoszeniem, Concert Gold Partners ma 250 milionów dolarów długoterminowego kapitału własnego na inwestycje i modernizację dużych prywatnych klubów zlokalizowanych w głównych obszarach metropolitalnych.