źródło: materiały prasowe

12 listopada, sieć Fitness World zapowiedziała wycofanie się z rynku polskiego, w związku z upadłością. Obecnie natomiast dzięki pozyskaniu inwestora strategicznego, firmy Medicover, sieć zapowiada swój powrót i ponowne otwarcie wszystkich obiektów! 

Więcej aktualnych informacji z branży fitness znajdziesz na stronie głównej

Firma Medicover opublikowała oświadczenie:

Z dumą informujemy o naszej nowej inwestycji! 15 grudnia przejęliśmy sieć klubów Fitness World. Transakcja dotyczy 19 placówek fitness m.in. we Wrocławiu, w Katowicach, Kaliszu, Częstochowie. Sieć klubów Fitness World w listopadzie br. postanowiła trwale zamknąć swoje filie, motywując tę decyzję brakiem płynności finansowej. Nasza firma postanowiła w oparciu o strategię rozwoju oferty benefitów pozapłacowych, zainwestować w sieć siłowni i tym samym wznowić ich działalność.

– Naturalnym rozwinięciem pakietu medycznego idącego w parze z szerokim dostępem do oferty placówek sportowych, jest własna sieć takich placówek. Wspólnym mianownikiem pozostaje dbałość o zdrowy tryb życia, co jest priorytetem dla wielu świadomych Polaków, a także kluczowym elementem work-life-balance dla talentów w wielu organizacjach. Dla nas zaś – elementem leżącym u podstawy wszelkiej działalności – komentuje Artur Białkowski, Dyrektor Zarządzający ds. Usług Biznesowych w Medicover Polska.

Sieć Fitness World jest obecna na rynku polskim od 2015 r. Wyróżnikiem firmy był od zawsze nacisk na ideę zdrowia dla wszystkich i duńską filozofię szczęścia „hygge”. W 2019 r. uzyskała nagrodę Najlepszy Klub Fitness w Polsce wg raportu OC&C Fundex 2019.

Sieć Fitness World, informując o powrocie, napisała:

Pozyskaliśmy bardzo interesującego inwestora strategicznego. Medicover, czyli firmy, która od 25 lat zapewnia opiekę medyczną dla firm na polskim rynku. To również właściciel operatora pakietów sportowych OK System, która pozwala pracownikom na korzystanie z dobrodziejstw siłowni, aquparków, basenów, szkól jogi i tańca, kręgielni czy torów gokartowych 

Dzięki takiemu wsparciu mamy możliwość ponownie otworzyć nasze kluby!
Twoje członkostwo zostanie odmrożone w dzień ponownego otwarcia wszystkich klubów – poinformujemy Cię o tym w kolejnej wiadomości. Niewykorzystane środki za karnet w październiku zostaną przeksięgowane na poczet 14 dni od momentu otwarcia klubów. 

Stale monitorujemy sytuację związaną z pandemią Covid-19 i na bieżąco aktualizujemy wytyczne obowiązujące w Polsce. Powrót na siłownie będzie zgodny ze wszelkimi zaleceniami.

Polecamy także:

Fundacja Medicover wspiera sport i edukację