źródło: materiały prasowe

Operator Xponential Fitness ogłosił przejęcie sieci klubów Rumble. Tym samym będzie to już dziewiąta marka franczyzowa w portfolio Xponential. Pozostałymi są: Pure Barre, Club Pilates, CycleBar, YogaSix, StretchLab, Row House, AKT oraz STRIDE. Nie została ujawniona jednak kwota przejęcia.

Założona w 2017r. marka opiera się na treningach bokserskich wykorzystując specjalnie zaprojektowane do tego worki w kształcie łezki wypełnione wodą. Trening trwa 45 minut łącząc elementy siłowe i kondycyjne. Pierwsza lokalizacja została otwarta w Nowym Jorku, pozostałe w Los Angeles, Filadelfii, San Francisco, Kalifornii, Palo Alto, Waszyngtonie, a wkrótce także w Chicago. Rumble zdobył rozgłos dzięki uznaniu gwiazd, które swoim udziałem w zajęciach wypromowały koncept.

Przejęcie Rumble powrotem do świata boksu

W lutym Rumble uruchomiła Rumble TV, platformę treningową na żywo i na żądanie, aby przynieść doświadczenie Rumble do domu z obszerną kolekcją treningów bokserskich, HIIT, siłowych i biegowych.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy ogłosić naszą umowę z Xponential. Są oni z pewnością najlepszym franczyzodawcą w naszej branży, a tym samym idealnym partnerem, który zapewni rozpoznawalność Rumble na całym świecie”, przyznał Andy Stenzler, współzałożyciel Rumble.

“Ze światowej klasy doświadczeniem bokserskim, najnowocześniejszą wirtualną platformą treningową oraz zasięgiem celebrytów, Rumble fantastycznie wpisuje się w nasz zespół liderów branży fitness”, stwierdził Anthony Geisler, dyrektor generalny Xponential Fitness.

Dla Geislera będzie to także prywatny powrót do świata boksu, po tym jak w 2013r. sprzedał UFC Gyms swój klub LA Boxing.

Wzrost marki w szczycie pandemii

Xpontential Fitness na przestrzeni ostatnich trzech lat rozrósł się z mało znaczącego operatora do potentata fitness, którego marki w szczycie pandemii znalazły się w prestiżowych rankingach Entrepreneur’s Franchise 500 oraz Entrepreneur’s Fastest-Growing Franchises. W roku 2019, firma otworzyła 394 nowe lokalizacje. W przełomowym 2020 aż 240 nowych studiów fitness. Na rok 2021 planowana jest koncentracja na ciągłym wzroście. Już teraz udało się uruchomić pięć marek w Arabii Saudyjskiej, w tym Club Pilates, Pure Barre, AKT, YogaSix i CycleBar; lokalizacje Club Pilates w Japonii i Korei Południowej; a także pierwsze studio CycleBar w Australii.

Podpisane nowe umowy franczyzowe doprowadzą do otwarcia studiów Xponential w Niemczech, Singapurze, Hiszpanii i na Dominikanie.