źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

Sieć fitness Xercise4Less podała, iż została wystawiona na sprzedaż. Prowadzi ona 51 siłowni w Wielkiej Brytanii i poniosła dotkliwe straty spowodowane pandemią,COVID-19. Właściciele niedawno sprowadzili specjalistę ds. restrukturyzacji Alana Fort, aby ocenił stan pozycji sieci.

„Dyrektorzy i właściciele dokonali przeglądu zasobów finansowych firmy i ocenili przewidywany termin ponownego otwarcia naszych klubów – wraz z czasem potrzebnym na odbudowę bazy członkostwa w firmie. Podjęto decyzję o poszukiwaniu dodatkowych środków, przy czym najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest rozpoczęcie procesu sprzedaży. Umożliwi nam to wyjście z kryzysu COVID-19 w silniejszej pozycji”. – mówi oficjalny rzecznik sieci.

To przedsięwzięcie nastąpiło niecałe 18 miesięcy po tym, jak operator ogłosił ambitne plany podwojenia wielkości i otwarcia 100 klubów do 2021 roku.

W maju 2018 r. Xercise4Less zabezpieczył inwestycję o wartości 42 mln GBP od Proventus Capital Partners, który jest dostawcą funduszy dla spółki.

Założona w 2009 roku przez Johna Wrighta, Xercise4Less ma obecnie około 250 000 członków. W sierpniu 2018 r. Peter Wright został nowym dyrektorem generalnym spółki. Firma potwierdziła dziś, że odszedł z firmy w styczniu.

Proventus Capital Partners to 50-letni rodzinny dom inwestycyjny z siedzibą w Sztokholmie. Oprócz swoich zainteresowań związanych z handlem i finansami, dokonał wielu zmian w sektorze rekreacyjnym, w tym inwestycji w East London Pub Co, StayCity i Riviera Travel.
Firma była wczesnym inwestorem w The Gym Group i niemieckiej sieci WellYou Fitness.

Polecamy także:

Jak przenieść swój fit-biznes do online? – 5 porad eksperta