źródło: https://www.businesstraveller.com/

Podróże służbowe i życie w drodze mogą prowadzić do złych nawyków i do ogólnego niezdrowego stylu życia. Aby umożliwić swoim gościom zapobieganie tego typu wypadkom, hotele wprowadziły do swojej oferty wiele udogodnień, jak siłownia pokojowa, plany żywieniowe ukierunkowane na odżywianie i ergonomiczne stanowiska pracy. Poniżej kilka przykładowych hoteli.

Hilton Hotels and Resorts

Koncepcja Five Feet to Fitness firmy Hilton to „częściowo tradycyjny pokój hotelowy, a częściowo miniaturowe centrum fitness”. Zawiera 11 różnych opcji wyposażenia i akcesoriów w pokoju hotelowym, a ekran dotykowy zapewnia ponad 200 indywidualnych ćwiczeń, które poprowadzą gości przez rutynowe ćwiczenia. Aby nie przeszkadzać innym gościom, podłoga do ćwiczeń w pokoju została zaprojektowana w celu zapewnienia ochronnej powierzchni dla gości, z dodatkową warstwą izolacji akustycznej. W pokojach znajduje się również krzesło do medytacji, zaciemniające zasłony na sen, bio-zamrażające opakowania żelowe zmniejszające napięcie mięśni oraz wybór napojów nawadniających – bezpłatnie. Pokoje są dostępne tylko w kilku hotelach w Ameryce Północnej.

Even Hotels

Marka Even firmy IHG z siedzibą w USA można znaleźć w Nowym Jorku, Seattle i Miami. Pokoje wyposażone są w sprzęt do ćwiczeń, filmy fitness i ergonomiczne stanowiska pracy (biurka stojące), a łóżka mają pościel eukaliptusową. Personel może zapewnić trasy do biegania i ścieżki spacerowe, a kuchnia koncetruje się na zdrowym wyżywieniu.

Fairmont

Hotel ten posiada program Fairmont Fit, w którym goście mogą pożyczyć sprzęt treningowy Reebok do użytku w pokoju, na siłowni lub na zewnątrz. Goście posiadający karty programu lojalnościowego, mogą również poprosić o dostarczenie mat do jogi i innego sprzętu fitness do pokoju. Hotele mają również mapy biegowe, przetestowane przez specjalistów Reebok.

Rosewood Hotels

Hotel ten po raz pierwszy wprowadził koncepcję odnowy biologicznej Asaya w swojej lokalizacji w Phuket w 2017 r. i zamierza rozszerzyć ją na inne miasta i miejscowości wypoczynkowe. Goście otrzymują tutaj, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb wsparcie dietetyków i terapeutów. Program odnowy biologicznej nawiązał współpracę z Technogym, aby oferować treningi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, od jogi po tai chi i boks. Rosewood Hong Kong, który został otwarty w marcu, ma centrum fitness z widokiem na port i będzie domem dla pierwszej miejskiej placówki w Asaya jesienią 2019 r. Znajdować się będzie na dwóch piętrach, oferując zajęcia fitness i styl życia, plany zdrowego odżywiania oraz specjalnie zaprojektowane przestrzenie do relaksu i refleksji.

JW Marriott

Miejsce to połączyło siły z ekspertką od zdrowia i fitness, Norą Tobin, aby udostępnić gościom serie filmów treningowych, od jogi po HIIT. Filmy można znaleźć w Internecie lub można je przesyłać strumieniowo w centrach fitness w wybranych hotelach. Treningi są dostosowane do różnych poziomów sprawności i mogą trwać od 3 do 30 minut. Hotele nawiązały również współpracę z The Joffrey Ballet w ramach serii filmów poświęconych fitnessowi „Behind the Barre”, które można oglądać online.

Westin

Westin wraz z Marriott International umożliwia rezerwację pokoju treningowego w wybranych hotelach, w którym znajdują się: ciężarki, akcesoria do jogi, rower Peloton i piłka lekarska. Wszystkie hotele mają nowoczesną siłownię, współpracującą z rowerami TRX i Peloton, aby zapewnić szereg możliwości treningu. W aplikacji TRX znajduje się także dużo bezpłatnych filmów szkoleniowych dla gości. Hotele wprowadziły także program wypożyczania sprzętu, który umożliwia gościom wypożyczenie odzieży i szortów New Balance za 5 dolarów.

Tryp by Wyndham

Marka ta oferuje zarówno zwykłe pokoje, jak i sale fitness. Te ostatnie obejmują sprzęt do streamingu w pokoju, rower treningowy lub bieżnię oraz matę do ćwiczeń. Goście mogą śledzić treningi za pośrednictwem urządzeń do streamingu w pokoju, a bezpłatna woda butelkowana i ręczniki są zapewnione dla ochłody po treningu.

Swissotel

Każdy hotel tej sieci ma lokalną mapę do joggingu (dostępną w Mapach Google). W 2017 roku hotel nawiązał współpracę z magazynem Wallpaper, aby stworzyć Vitality Room, który oferuje wyposażenie w pokoju, takie jak cyber-trener, centrum gastronomiczne oferujące energetyzujące przekąski i napoje oraz ergonomiczne meble. W pokoju znajduje się również system oczyszczania powietrza, który ochładza osoby ćwiczące oraz światło, które może pomóc gościom w przezwyciężeniu jet lag. Marka, dostępna w Swissotel Zurich i The Stamford w Singapurze, planuje rozszerzyć ją na hotele w Ameryce Północnej, Azji i na Bliskim Wschodzie. Hotele te oferują również pakiety z porannymi joggingami i przerwami na kawę, wypełnionymi potrawami bogatymi w witaminy, słone przekąski, które regulują krążenie płynów i słodycze, aby zapobiec kołysaniu po południu.

Polecamy również:

Branża Fitness z wizytą w CR7 Crunch Fitness – siłowni Cristiano Ronaldo