źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

Susan Michie, członkini SAGE, niezależnej grupy doradców naukowych rządu, powiedziała, że siłownie, puby i inne miejsca wypoczynku mogą być zamknięte w Anglii na poczet tego, aby szkoły zostały ponownie otwarte. Jest to niezbędne,  jeśli mamy wyeliminować COVID-19.

Nic nie wskazuje na to, że jest to polityka rządu. W rozmowie z The Independent, Susan Michie powiedziała, że większość krytych przestrzeni – w tym siłownie – powinny zostać zamkniętę, w celu osiągnięcia “zerowego stanu COVID”.

Jednocześnie na Twitterze, Michie zasugerowała, że umożliwienie otwarcia szkół we wrześniu powinno być traktowane jako priorytet – nawet jeśli oznacza to zamknięcie siłowni i pubów.

Michie odpowiedziała na Tweet od badacza medycznego i dyrektora Wellcome Trust, Sir Jeremy Farrar’a, który zasugerował, że Anglia stoi w obliczu “trudnych wyborów, priorytetów, ponieważ kraj był bliski granicy zniesienia ograniczeń, które nie prowadzą do zwiększonej transmisji”.

Jego komentarze dotyczyły artykułu Guardiana autorstwa członka SAGE Grahama Medleya, który wzywał do zamknięcia pubów, aby umożliwić ponowne otwarcie szkół.

Michie w swoim wpisie odpowiedziała: “Czy są to trudne wybory? Kryte puby i siłownie vs szkoły.. być może Govt mógłby zrobić więcej, aby zaangażować się i wysłuchać Brytyjczyków, co pozwoliłoby mu dowiedzieć się o ich wartościach i priorytetach.”

Siłownie i ośrodki wypoczynkowe w Anglii mogły zostać ponownie otwarte 25 lipca. Szkocki rząd jednak zamknął zaplecze fitness.

Polecamy także:

Fixback: Innowacyjne wsparcie dla klubów fitness – sprawdź, jak inni pozyskują opinie!