źródło: materiały prasowe

Czas pandemii koronawirusa, odbił swoje piętno w nieodwracalny sposób na branży fitness. Po ponad roku ograniczonego dostępu do klubów fitness i siłowni, dotychczasowi klienci zmuszeni zostali wypracować nowe rozwiązania, aby nadal utrzymać formę i zadbać o swoje zdrowie.

Transformacja branży fitness trwa. Jak będą wyglądać siłownie po pandemii, co się zmieni, czym zaskoczy nas branża fitness? Na ten temat wypowiedzieli się futuryści i eksperci branży fitness.

1. Siłownie butikowe będą najlepiej prosperować

Mark Cuban, przedsiębiorca i inwestor branży fitness, w tym Rise Nation

„Gdy szczepionka zostanie szeroko rozpowszechniona, zwrot do siłowni będzie bardzo duży. Największymi beneficjentami staną się kluby butikowe, takie jak Rise Nation, DanceBody, SoulCycle i tym podobne. Ludzie będą chcieli iść tam, gdzie mogą nie tylko poćwiczyć, ale także nawiązać kontakty towarzyskie”. 

2. Treningi zostaną zdefiniowane na nowo

Matt Delaney, kierownik ds. innowacji w Equinox

“Kiedyś myśleliśmy, że trening musi trwać 50 minut i być realizowany na siłowni. Dzięki pandemii ludzie zdają sobie sprawę, że 20-minutowe zajęcia z aplikacji wykonywane w domu lub trening obwodowy z użyciem butelek z wodą zamiast ciężarków mogą być równie dobrym treningiem, ale nie tym co robisz cały czas. Siłownie przyszłości będą oferować cyfrowe zajęcia, które pomogą Ci lepiej wykonywać ćwiczenia w domu. Będziesz odwiedzać klub fitness, aby nawiązać kontakt ze społecznością, korzystać z dużych ciężarów i innego specjalistycznego sprzętu oraz otrzymywać bardziej dopasowane, osobiste instrukcje dotyczące treningu.”

3.Siłownie po pandemii będą firmami zajmującymi się oprogramowaniem

William Allen, współzałożyciel Harpoon Ventures

„Siłownie przyszłości będą firmami programistycznymi, które przeprowadzają analizę danych, aby pomóc nam osiągnąć nasze cele. Ludzie będą mieli w domu sprzęt, który łączy się z chmurą, a każde urządzenie będzie obsługiwać Internet rzeczy – od monitorów fitness po sprzęt kompresyjny, sztangę i bieżnię – wysyłając punkty danych o stanie zdrowia i wydajności na serwer należący do firmy fitness, lub „siłowni”. Towarem siłowni staną się algorytmy używane do wysyłania spersonalizowanych, szczegółowych instrukcji w czasie rzeczywistym za pośrednictwem rzeczywistości rozszerzonej. Wynik: z czasem ta technologia stanie się bardziej przystępna cenowo i zdemokratyzuje kondycję ”.

4. Siłownie po pandemii zostaną przeprojektowane

Eric Roza, dyrektor generalny CrossFit Inc.

„Przenoszenie chorób zakaźnych staje się stałym problemem. Siłownie nadal rygorystycznie będą dezynfekować sprzęt, dystansować sportowców, kontrolować temperaturę i nakazywać noszenie maseczek. Inne normy bezpieczeństwa będą oparte na powstającej nauce i nowych narzędziach. Ponieważ COVID-19 rozprzestrzenia się w powietrzu, zobaczymy więcej systemów HEPA filtrujących wirusy i mierników CO 2 . Jeśli poziom CO 2 w siłowni utrzymuje się poniżej pewnego poziomu, oznacza to, że cyrkulacja powietrza jest doskonała i porównywalna z przebywaniem na zewnątrz ”.

5. Zwykłe siłownie po pandemii zaostrzą swoją grę

Alex Hormozi, założyciel Gym Launch

„Butikowe siłownie jednomodalne mają przed sobą trudną drogę. Konsumenci mogą kupić te same maszyny i uzyskać lepsze treningi za mniej, spersonalizowane dla nich, w domu. Ale jest nadzieja. Wielu klientów nadal będzie potrzebowało pomocy przy wykonywaniu ćwiczeń. Aby przetrwać, tradycyjne siłownie muszą podwoić poziom obsługi klienta. Miesięczne członkostwa będą teraz musiały obejmować znacznie więcej niż tylko treningi. Na przykład indywidualne instrukcje, coaching żywieniowy i wirtualne wizyty u klientów. Muszą wyjść z doświadczeniami klienta poza cztery ściany swojego obiektu ”

6. Znajdziemy nową “normalność” w fitnessie

Jim Barr, dyrektor generalny Nautilus Inc.

„Pandemia nie zabije tradycyjnych siłowni, ale je okaleczy. Latem 2020 roku zleciłem zewnętrznej firmie badawczej przeprowadzenie ankiety wśród ponad 1000 Amerykanów, którzy wydali co najmniej 500 USD na fitness w ciągu ostatniego roku . Odsetek osób ćwiczących w domu każdego tygodnia podskoczył z 43% przed pandemią do 73% podczas pandemii. Około 25 z tych bywalców siłowni powiedziało, że nie wrócą na siłownie. Więc temat, który widzę polega na tym, że większość ludzi ustanowi „nową normalność” w fitnessie. Większość ludzi będzie utrzymywać równowagę między siłownią a domem, w taki sam sposób, jak między pracą w domu a pójściem do biura. Firmy takie jak Nautilus stawiają na hybrydową przyszłość . Nautilus, który jest również właścicielem takich marek jak Bowflex, niedawno sprzedał swoją linię wyposażenia komercyjnego i zainwestował znaczne kwoty w JRNY, cyfrową platformę fitness oferującą coaching i zajęcia zintegrowane z linią domowych maszyn i ciężarów Nautilus ”.

7. Więcej ludzi, te same protokoły

Erin Sauber-Schatz, szefowa grupy zadaniowej reagowania kryzysowego COVID-19 w Centrum Kontroli Chorób, która tworzy wytyczne dla siłowni.

“Każdy z nas nie możemy się już doczekać szeroko dostępnej i skutecznej szczepionki, która pomoże nam wrócić do normalnych zajęć. Ale nawet, gdy limity wydajności zostaną zniesione, siłownie powinny pomyśleć o tym, co wprowadziły i co mogą chcieć zachować. Dystansowanie, ogólne protokoły czystości, stacje odkażania i mycia rąk. Kontynuacja tych działań może być po prostu konieczna, aby złagodzić utrzymujące się obawy i zachęcić ludzi do powrotu na siłownie”.

Polecamy także:

Studio fitness firmy Apple – jak wygląda i funkcjonuje?