źródło: materiały prasowe

Właśnie zakończyła się konferencja Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. Decyzją rządu po raz kolejny przedłużone zostały obecne obostrzenia w związku z pandemią wirusa C-19. Siłownie i kluby fitness tym samym nadal pozostają zamknięte minimum do 28 marca 2021r. “Dwa tygodnie” zapowiadanego lockdownu branży fitness trwa niemal już pięć miesięcy!

Minister Zdrowia poinformował  o kolejnym przedłużeniu obostrzeń. Kluby fitness i siłownie zamknięte pozostaną na pewno do 28 marca 2021r. To wynik znaczącego wzrostu zachorowań w ostatnich dniach, a także coraz wyższy procent występowania mutacji brytyjskiej wirusa. Siłownie zamknięte do 28 marca

Siłownie zamknięte do 28 marca

Nadal w większości kraju dostępne pozostaje uprawianie sportu na świeżym powietrzu oraz korzystanie z saun i basenów. Niestety do 20 marca w województwie warmińsko-mazurskim oraz w województwie pomorskim wraca całkowity lockdown. Tym samym zamknięte na nowo zostaną hotele, baseny, galerie, sauny, solaria i inne obiekty sportowe, które do tej pory były dopuszczone.

Jak poinformował Niedzielski, rząd planuje cykl tygodniowy analizowania obecnej sytuacji epidemiologicznej, stąd też zmiany dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego zostały określone do dnia 20 marca 2021r.

Wkrótce zmiany mogą dotyczyć także kolejnych regionów Polski, w których odnotowuje się najwyższy wskaźnik zakażeń.

źródło: KPRM

Niestety branża nadal pozostaje bez odpowiedzi dlaczego jej działalność została zablokowana oraz kiedy operatorzy mogą ponownie działać. To elementy niezbędne w biznesie, aby zadbać o przyszłość firmy i móc podejmować racjonalne, przemyślane decyzje.

Swoją mapę drogową określiła już Wielka Brytania, która wyznaczyła 12 kwietnia 2021r. datą przywrócenia klubów fitness i siłowni, jeżeli utrzyma się liczba zakażeń.

Niemcy podczas środowych obrad niestety przedłużyli lockdown także do 28 marca, jednak przywracając sport na świeżym powietrzu, czego do tej pory nie było.

Pozostaje nam jeszcze poczekać na publikację rozporządzenia na stronie gov.pl

Polecamy także:

https://www.branzafitness.com/data-odmrozenia-fitness-wielka-brytania/

Ogłoszona została data odmrożenia branży fitness w Wielkiej Brytanii!