Skaner ciała FIT3D

Rozmowa z Kamilem Staroniem i Robertem Garncarkiem, oficjalnymi dystrybutorami marki w Polsce

Skanery ciała zyskują na popularności. Świetnie sprawdzają się w klubach fitness, gabinetach rehabilitacyjnych i dietetycznych, klinikach oraz w klubach sportowych. Są łatwe w obsłudze, szybko dają wynik oraz są dodatkowym źródłem dochodu. Skaner Fit3D jest obecnie używany w 25 krajach na całym świecie. Skaner Fit3D oferuje w nieinwazyjny, szybki i wszechstronny skan całego ciała w mniej niż 60 sekund, dostarczając wartościowych informacji. Ponadto, jak zaznaczają producenci, skaner ten potrafi udzielić tylu informacji, ile otrzymuje się po 45 minutach konsultacji z trenerem personalnym.

Skaner Fit3D Body produkowany w Stanach Zjednoczonych, a główna siedziba firmy znajduje się w Kalifornii, w Redwood City. W rozmowie z Kamilem Staroniem i Robertem Garncarskiem zapytaliśmy o szczegóły urządzenia.

Państwa firma już od paru lat związana jest z branżą fitness, jak widać nie boją się Państwo stawiać na nowości?

Tak zgadza się. Postanowiliśmy poszerzyć swoje portfolio i trafiać do szerszej grupy klientów. W dalszym ciągu oferujemy akcesoria do zajęć grupowych, tj. trampoliny, buty Bounce Boots czy naszą ostatnią nowość Bungee Fitness, ale także cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem urządzenia do treningów EMS. Zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce amerykańskiej marki FIT3D Inc. zajmującej się produkcją skanerów fitness. W Polsce produkt jeszcze nieznany, a cieszący się już bardzo dużym uznaniem na świecie.

Do czego służą skanery fitness?

Skaner Fit3d jest innowacyjnym urządzeniem, dzięki którem możemy wykonać pomiar całego ciała i otrzymać informacje dotyczące postawy, składu oraz jego budowy. Po zeskanowaniu tworzony jest avatar – trójwymiarowy obraz klienta, do którego ma on łatwy dostęp za pomocą aplikacji w telefonie bądź poprzez naszą platformę internetową.

 Sprzęt nie tylko można kupić u Państwa, ale także wynająć na zasadzie franczyzy. Na jakich warunkach wynajmują Państwo skanery?

Oferujemy wygodne zasady rozliczenia z klubem fitness, w którym umieszczamy skaner. Oferta jest ustalana indywidualnie i dostosowana do potrzeb danego klienta. Uzależniona jest ona od lokalizacji, wielkości oraz typu obiektu.

Dla kogo dedykowana jest oferta? Czy jedynie do klubów fitness?

Nasze skanery sprawdzą się w klinikach, studiach odchudzania, gabinetach dietetycznych i rehabilitacyjnych oraz w gabinetach medycyny estetycznej, klubach sportowych i wielu innych. Wszędzie tam, gdzie pomocna będzie analiza składu ciała. 

Jakie korzyści przyniesie zakup skanera właścicielowi klubu, a jakie Jego Klientom?

Skaner 3d to innowacyjny produkt, który pozwoli wyróżnić się na tle innych klubów. Bez wątpienia zwiększy on prestiż miejsca, ponieważ ze skanerów korzystają najlepsze kluby fitness na świecie. Ponadto pozwoli przyciągnąć nowych klientów, zwiększy sprzedaż treningów personalnych oraz być dodatkowym źródłem dochodu klubu. Z punktu widzenia klienta kluczowe znaczenie ma monitorowanie postępów. W większości przypadków przyczyną rezygnacji z treningów jest brak zauważalnych efektów. Waga nie mówi wszystkiego. Kompozycja ciała może się zmienić, nawet jeśli waga ciała pozostaje taka sama. Działa to motywująco na klienta, co przekłada się na zyski dla klubu.

Jak długo trwa skanowanie i czy jest bezpieczne?

Skanowanie jest całkowicie bezpieczne i trwa niecałe 40 sekund. Skaner Fit 3D używa aparatu na specjalnym wysięgniku, który emituje bezpieczne światło podczerwone i potrafi skanować ludzi o wzroście ponad 2 metry. Podczas skanowania użytkownik może trzymać się uchwytów, co pomaga stać nieruchomo i umożliwia wykonanie precyzyjnego skanu. 

Dziękuję za rozmowę i zachęcam do obejrzenia filmu prezentującego funkcjonowanie skanera FIT3D.

Jesteś zainteresowany skanerem FIT 3D? Skontaktuj się:

kontakt@fit3d.pl

tel. +48 537 493 666

tel. +48 517 276 265

Artykuł sponsorowany