źródło: artykuł partnerski

Nawet podczas kryzysu związanego z koronawirusem doskonale się wiodło marce GymBeam, jednej z najszybciej rozwijających się firm w regionie CEE. Słowacki sklep online z branży fitness w roku 2020 podwoił swoje przychody z 24 do 43 milionów euro. Ponad 95% przychodów pochodzi ze sprzedaży detalicznej online w 14 krajach Środkowej Europy. W roku 2021 firma planuje wzrost obrotów do poziomu 72 milionów euro i przyjęcie około 60 nowych pracowników.

Zmiany rynkowe, które spowodował kryzys związany z koronawirusem, w GymBeam udało się skutecznie opanować. W maju 2020 e-shop sfinalizował ostatnią część 27,5 milionowej inwestycji, która zapewniła spółce płynność finansową i dała możliwość inwestowania w inne produkty pożądane przez klientów w trakcie pandemii. “Kryzys związany z koronawirusem przyniósł nam spadki w wielu kategoriach produktów, ale również poważnie wzrósł popyt na wiele innych. Wprowadziliśmy aż 1800 nowych produktów, z czego około 500 pod własnymi markami,“ stwierdził CEO GymBeam, Dalibor Cicman. Największy wzrost odnotowała kategoria akcesoriów do ćwiczeń w domu (+355%), witaminy i minerały (+142%), zamienniki posiłków (+180%), jak i zdrowe produkty spożywcze, przede wszystkim orzechy i masła orzechowe. Zmiany odnotowała też kategoria odzieży fitness i to, że ludzie zaczęli więcej czasu spędzać w domu, zaowocowało popytem na koszulki i dresy. sklep internetowy

GymBeam

W roku 2020 dynamicznie zmieniały się potrzeby konsumentów. Klienci sklepu internetowego GymBeam na zamykanie centrów fitness zareagowali spadkiem zainteresowania tradycyjnymi suplementami fitness: spalacze tłuszczu (-40%), stymulanty przedtreningowe (-39%), aminokwasy (-28%). Nieznaczny spadek też zanotowała kategoria odżywki białkowe (-5%), która nadal zalicza się do najlepiej sprzedających się produktów i generuje dla GymBeam największe przychody. Niewielką część klienteli stanowią też centra fitness, które spółka chwilowo utraciła z powodu pandemii.

wyniki sprzedaży GymBeam

W sklepie internetowym GymBeam znajduje się aktualnie w przybliżeniu 3000 produktów z czego 1000 produktów sprzedaje się pod własnymi znakami handlowymi GymBeam, GymBeam Clothing, BeastPink i VanaVita, przy czym już niedługo dołączy do nich nowa premium marka odzieży fitness, Strix.

odzież GymBeam

GymBeam w roku 2020 rozszerzał się też terytorialnie i otworzył sklep internetowy w Polsce, Słowenii, Serbii, Bośni i Hercegowinie oraz w Grecji. “W marcu 2020 otworzyliśmy “fitness hub” w centrum Budapesztu. Jest to punkt odbioru przesyłek jeszcze w dniu zamówienia i jednocześnie miejsce imprez z udziałem influencerów, seminariów i treningów,” dodaje Cicman. Firma planuje otworzyć podobny fitness hub w Pradze.

Kolejnym wyzwaniem spowodowanym przez pandemię było przejście pracowników do pracy zdalnej w domu. Firma GymBeam już od swojego powstania jest zorganizowana tak, aby nasz zespół mógł elastycznie reagować na wszystkie zmiany, w czym pomaga wykorzystywanie innowacyjnych i cyfrowych technologii. Poważny wzrost firmy miał wpływ również na wielkość naszego zespołu, który podczas roku 2020 powiększył się o prawie stu nowych pracowników.

biuro GymBeam
W razie zainteresowania współpracą z firmą GymBeam, zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem email info@gymbeam.pl lub pod numerem telefonu 22 292 54 80.

Cenniki hurtowe do pobrania:
Dla płatników VAT tutaj Faktura VAT 0% ze względu na wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w ramach UE
Dla nie płatników VAT tutaj