Rozmowa z Patrycją Koper – pomysłodawczynią i założycielką marki Slavi.

Slavi. to polska marka, wszystkie projekty tworzone są w Polsce, przy użyciu polskich materiałów. Ideą rozwijającej się marki jest wsparcie naszej rodzimej gospodarki. Sprzedaż ubrań Slavi. dynamicznie rozwija się głównie w kraju, ale firma nastawia się również na sprzedaż za granicą, czego skutkiem jest wzbudzanie coraz większego zainteresowania wśród konsumentów. Marka Slavi. narodziła się z połączenia aktywnego stylu życia z zamiłowaniem do mody. Marka łączy w sobie wygodę, nowoczesny design oraz funkcjonalność. W swoich projektach stawia przede wszystkim na niebanalne wzory, kolor oraz interesujący powiew świeżości wśród dostępnych na rynku ubrań sportowych. Pomysłodawczynią oraz założycielką marki jest młodziutka Patrycja Koper, która z miłością i pełnym zaangażowaniem przybliżyła nam czym jest Slavi. i skąd czerpie inspiracje do tworzenia swoich projektów.
1. Czym jest marka Slavi.? Mogłabyś przybliżyć nam ideę pomysłu?
Slavi. jest dla mnie wyrażeniem samej siebie. Pomysł narodził się z powodu braku dostępności na rynku kolorowych zestawów do ćwiczeń (od legginsów, przez szorty, topy, koszulki, bluzy). Postanowiłam spróbować i jak widać pomysł się przyjął. Wśród ogromnej ilości ubrań dostępnych na rynku, czuję, iż wiele kobiet w dalszym ciągu nie potrafi znaleźć czegoś wyjątkowego dla siebie – ja chcę zadbać o to, aby wreszcie im się to udało. W najbliższych miesiącach pojawi się kolekcja przeznaczona nie tylko do ćwiczeń, także można powiedzieć, iż ubrania marki Slavi. będą marką noszoną poza siłownią oraz klubem fitness.


2. Kto jest docelowym klientem marki Slavi.? Dla kogo dedykowane są ubrania?
Docelowymi klientkami Slavi. są kobiety odważne, lubiące kolory i aktywne spędzanie wolnego czasu. Nasze ubrania są przeznaczone dla kobiet w zasadzie w każdym przedziale wiekowym, co potwierdzają nasze dotychczasowe Klientki (wiek to tylko cyfra!).
3. Czy proponowane przez Was ubrania przeznaczone do fitnessu cieszą się popularnością? Jak wygląda sprzedaż kolekcji w Polsce i za granicą?
Ubrania fitnessowe cieszą się coraz większą popularnością, można to nazwać swego rodzaju boomem na wszelkiego rodzaju aktywność sportową. Jak na razie nasze rzeczy najlepiej sprzedają się w Polsce.

4. Czym wyróżniacie się spośród innych firm odzieżowych proponujących sportowe ubrania?
Przede wszystkim wyróżniamy się wzorami, kolorami oraz jakością. Wszystkie nasze ubrania szyte są w Polsce, z polskich materiałów. Naszym celem jest wsparcie polskiej gospodarki – 100% made in Poland. W dobie bylejakości, my stawiamy na oryginalność i pomysłowość, poparte świetną jakością.


5. W jaki sposób powstają Wasze projekty? Gdzie szukacie inspiracji?
Szczerze mówiąc, pomysły mogą przyjść do głowy w każdym momencie, także ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Inspiracji szukam na wakacjach, wśród przyrody oraz w życiu codziennym, ponieważ wiemy, że życie pisze piękne scenariusze.

6. Czy Slavi. planuje swój udział w eventach branżowych, tj. FIWE?
Jak najbardziej planujemy swój udział, aby zwiększać rozpoznawalność marki.

Dziękujemy za rozmowę.