W dniu 14.03.2020 r Ministerstwo Zdrowia postawiło przedsiębiorców branży fitness i siłowni przed faktem zakazu prowadzenia działalności, kierując się ochroną zdrowia i życia obywateli. Sytuacja okazała się na tyle szokująca, że wielu z nas zadawało sobie pytanie co dalej. Jednak gdy szok minął, trzeba się było zderzyć z nową rzeczywistością, podjąć decyzję i odpowiednio zareagować. 

Zapraszamy na wypowiedź Pani Donaty Kaczmarczyk – właścicielki studia Active Niuton w Krakowie.

Informacje o zamknięciu klubów, pierwotnie na 2 tygodnie, zainspirowały nas do zrobienia zajęć online. Był to strzał w 10, ponieważ umożliwiło to nam pozostanie w stałym kontakcie z klientkami. Szybko dostaliśmy pozytywną odpowiedź, że dzięki takiej formie aktywności miały trochę normalności, pomagało im to rozładować napięcie i stres, oderwać się od codzienności . Po tym czasie zdecydowałyśmy się na zorganizowanie zajęć  codziennie, z abonamentem, a chwilę później z możliwością ćwiczeń dla posiadaczy kart MultiSport i FitProfit.

Kwarantanna zmusiła wszystkich do poszerzenia horyzontów, i zmiany trybu pracy na online. Aby dotrzeć do każdego klienta, stale poszerzałyśmy naszą ofertą stopniowo dodając treningi personalne, diety, warsztaty tematyczne pro zdrowotne, spotkania ze specjalistami, psychologiem. Każdego dnia stawałyśmy na wyżynach naszej kreatywności, aby zapewnić coraz to ciekawszą ofertą. Praca pozwalała nam na chwilę oderwać się od myśli co dalej.

Obawy, czy uda nam się przetrwać, czy podołamy kosztom związanym z wynajmem, czy będziemy w stanie otworzyć klub po kwarantannie. Negocjacje z właścicielami spółki, od których wynajmuję lokal szły opornie, ale nie poddałam się i dzięki temu mogłam otworzyć klub 6 czerwca.

Rzeczywistość po ponownym otwarciu nie przypominała tej z przed wybuchu epidemii. Ludzie nadal żyją w strachu przed zarażeniem się, okres zamknięcia (na wiosnę) to najlepszy czas dla branży fitness, a wakacje zawsze są czasem przeczekania.

Jesteśmy pełni optymizmu i przekonani, że nasze pomysły spodobają się naszym ćwiczącym, jednak mamy świadomość, że wkraczamy w trudny okres dla naszej branży i pełna weryfikacja naszych działań nastąpi po wakacjach.

Active Niuton to kameralny klub fitness i siłownia dla kobiet w Krakowie, który tworzymy codziennie od 13 lat. Od 15 r. ż. pracowałam u rodziców na siłowni, stąd powstał pomysł klubu tylko dla kobiet, gdzie bedą mogły w przyjaznej atmosferze, bez skrępowania poćwiczyć, czuć się dobrze, gdzie będą traktowane indywidualnie. Po pewnym czasie Active Niuton stał się miejscem spotkań dla ludzi , którzy cenią sobie zdrowy styl życia i aktywność, którzy oprócz ćwiczeń szukali zrozumienia, przyjaciół i fajnej atmosfery.

Polecamy także: 

Sonda: Perspektywa właściciela klubu fitness po zniesieniu lockdown