Początek października zapowiada się wyjątkowo ciekawie w sieci klubów Xtreme Fitness Gyms, a wszystko za sprawą nowej kampanii, która wystartowała 1 października! Z tej okazji postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się działaniom marketingowym prowadzonym przez sieć. Nasza rozmowa z Pauliną Pietraszewską, menadżerem operacyjnym Xtreme Fitness Gyms, utwierdziła nas w przekonaniu, że sieć wymyka się standardom, budując swoje! Na horyzoncie kampania “Kimkolwiek jesteś, siła tkwi w Tobie!” – dowiedzmy się u źródła, co będzie się działo.

Czego dotyczy nowa kampania i jak będzie przebiegać?

Nieprzypadkowo po kontrowersyjnej „Turbopupie” pojawia się „Siła tkwi w Tobie”, która łączy ze sobą działania PR-owe oraz komunikację marketingową. Istotną rolę w kreowaniu wizerunku marki czy produktu odgrywają emocje. Emocja wywołuje określoną reakcję, skojarzenie, działanie. Tutaj w zgodzie z naszą misją, pokazujemy chwytające za serce historie naszych klubowiczów, dla których nieodłącznym elementem jest właśnie siłownia. Xtreme Fitness jest dla nich drugim domem, ponieważ lubią tam przebywać, czują się tam dobrze, zapominają o problemach dnia codziennego, walczą ze słabościami i osiągają swoje cele, motywując do działania. Kampania podzielona jest na 3 fazy: motywacja poprzez demotywację, uświadomienie oraz działanie. Skuteczny marketing to działania kierowane do różnorodnych grup odbiorców. Doceniamy naszych klubowiczów, pamiętamy o tych, którzy z jakiegoś powodu musieli zrezygnować z wizyt na siłowni oraz widzimy tych, którzy wahają się, czy zacząć, albo jeszcze nie rozumieją, że powinni – treści dopasowywane są do każdego.

Kim są bohaterowie kampanii? Jakimi doświadczeniami mogą podzielić się z innymi?

Tak jak wspomniałam, kampania podzielona jest na 3 fazy. Każda z nich owiana jest nutą tajemnicy i nawiązuje do kolejnego materiału dlatego nie zdradzę wszystkiego, ale w tym miejscu zachęcam, aby bacznie obserwować nasze kanały społecznościowe. Sama nazwa kampanii dosadnie daje do zrozumienia, że każdy z nas bez względu na wiek, płeć, charakter i niezależnie od sytuacji w jakiej się znajduje ma w sobie wewnętrzną siłę. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy jak potężna jest ta siła. Często uświadamiają nam to dopiero przykre okoliczności czy nawet dająca do myślenia codzienność i upływający czas. Jesteśmy dumni z tego, że nasi klubowicze są tak dzielni, a jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że w jakimś stopniu przyczyniamy się do tego, aby mogli się realizować.

Jakich problemów dotyka kampania i jaki pozytywny wpływ ma mieć na odbiorców?

Konfrontujemy tutaj osoby zdrowe i dotknięte chorobą, wysportowane oraz te, które dopiero niedawno zaczęły walkę z nadprogramowymi kilogramami. Młode i nieco starsze. Pomimo różnic, wszystkich ich łączy ta sama pasja i wspólny cel. Każda z tych osób cieszy się życiem, potrafi doceniać chwilę i uparcie dąży do wyznaczonego celu. Jestem pełna podziwu dla wszystkich, którzy mają w sobie odwagę, by walczyć z codziennością i jednocześnie czerpać z niej radość. Wiem z doświadczenia, że to możliwe dlatego tym bardziej kibicuję każdemu z osobna.

Jak odbiorcy kampanii mogą się zaangażować w jej przebieg? Na czym będzie polegał konkurs?

Nie bez powodu kampania kierowana jest do szerokiego grona odbiorców, dlatego każdy będzie mógł podzielić się swoimi sposobami na przełamywanie wewnętrznych barier. Jesteśmy ciekawi skąd nasi klubowicze, i nie tylko, czerpią wewnętrzną siłę i jak udaje im się przełamywać swoje własne słabości, nie tylko na siłowni. Każdy kto podzieli się z nami swoją historią weźmie udział w konkursie, w którym do wygrania są nagrody o wartości kilkuset złotych każda. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, ponieważ nagrody zawsze budzą pozytywne emocje, a u nas dodatkowo, historie zgłaszane do konkursu – motywują innych do działania. Zgłoszenia można dokonywać klikając w poniższy link.
https://www.xtremefitness.pl/blog/konkurs/

Skąd czerpiecie pomysły i odwagę na tak niestandardowe akcje i kampanie marketingowe prowadzone w sieci?

W dzisiejszych czasach, powodzenie biznesu w długofalowej perspektywie poza samym marketingiem, określa także szerokie współtworzenie wartości ekonomiczno-społecznej firmy, co w naszym przypadku jest fundamentem większości działań marketingowych. Osobowość marki ma tu niebagatelnie znaczenie, ponieważ konsument zdecydowanie chętniej nabywa produkt czy usługę, jeśli sam identyfikuje się modelem biznesowym oraz misją firmy. W swoich działaniach jesteśmy mocno transparentni, a klubowicze czują się częścią społeczności, którą wspólnie budujemy. Może to zabrzmieć dziwnie, ale jesteśmy swojego rodzaju „szalonymi wizjonerami” i poniekąd dzięki temu postrzega się nasze działania jako unikalne. Osobiście praca, którą wykonuję jest dla mnie pasją. Codziennie szukam tylko nowych wyzwań i wypatruję bodźców, dzięki którym powstanie kolejny, nieszablonowy projekt. Już o tym wspominałam, ale marketing firm dynamicznie się zmienia lub znika.

Dziękujemy za rozmowę i gratulujemy marketingowych działań, które wymykają się schematom i stanowią dużą wartość dodaną nie tylko dla klubowiczów! Z przyjemnością będziemy obserwować i relacjonować przebieg kampanii “Kimkolwiek jesteś, siła tkwi w Tobie!”

Polecamy także:

Kawa sposobem na zwiększenie dochodu klubu fitness?