Benefit Systems z nagrodą

Spółka Roku z indeksu MWIG40

21 marca br. Izabela Walczewska-Schneyder, CFO i członek zarządu Benefit Systems, odebrała nagrodę Byki i Niedźwiedzie dla najlepszej spółki z mWIG40. Redakcja Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” w uzasadnieniu podkreśliła, że nagroda została przyznana za świetne wyniki spółki oraz skuteczny rozwój flagowego produktu – Benefit Systems od dłuższego czasu zaskakuje dobrymi wynikami sprzedaży kart, a jego ambicje sięgają daleko poza Polskę – napisano w laudacji.

Przyznana już po raz 24 nagroda to wyjątkowe wyróżnienie dla spółek i osobowości rynku kapitałowego. – Jesteśmy bardzo dumni z nagrody, ale przede wszystkim chcielibyśmy podziękować naszym Klientom, Partnerom i Użytkownikom kart MultiSport, którzy pomagają nam doskonalić nasz produkt – powiedziała Izabela Walczewska-Schneyder odbierając nagrodę.

W uzasadnieniu kapituły konkursu pojawiła się informacja Kartę MultiSport nosi w portfelach już blisko 900 tys. Polaków oraz  ponad 130 tys. osób za granicą. Zarząd spółki ocenia, że rynek polski wciąż ma  duży potencjał rozwoju, choć dynamika  wzrostu z oczywistych względów będzie  wyższa na rynkach zagranicznych. Dynamiczny rozwój przekłada się na  wzrost notowań – kurs akcji właściwie  od debiutu w 2011 roku pozostaje w  trendzie wzrostowym, a tylko w ubiegłym roku papiery firmy podrożały o blisko 70 proc.

Benefit Systems S.A. działa na polskim rynku od 2001 roku, a od 2011 roku firma notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest twórcą programu sportowo-rekreacyjnego MultiSport, który wspiera aktywny i zdrowy tryb życia jego Użytkowników. Karty sportowe zapewniają dostęp do blisko 4 000 obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 650 miastach na terenie całego kraju. Oferta sportowa jest rozwijana z powodzeniem przez Spółkę również w Czechach, na Słowacji i w Bułgarii, gdzie systematycznie rośnie liczba korzystających z kart sportowych.

źródło: Centrum Prasowe Benefit