źródło: www.lesmills.com

Często pomijane, inwestowanie w świetny projekt dla twojego klubu – a zwłaszcza studia – może okazać się przeciętnością, zamiast dużym sukcesem. Legenda projektowania fitness Rudy Fabiano prezentuje kluczowe spostrzeżenia na temat tego, w jaki sposób odpowiedni projekt może przyczynić się do sukcesu Twojego klubu.

1.Niedoceniony aspekt pozyskiwania klubowiczów

Dobry projekt jest jednym z najważniejszych elementów pozyskiwania nowych członków. Oznacza to emocjonalne połączenie się z potencjalnym klientem, przezwyciężenie wszelkich zastrzeżeń do członkostwa. Brzmi dość skomplikowanie, ale należy wziąć pod uwagę tzw. wycieczkę po klubie – która zazwyczaj jest zapowiedzią nowego członka, dołączającego do twojego klubu. Zazwyczaj podczas takiej wycieczki sprzedawca pokazuje cały najnowszy sprzęt i mówi, że klubowicz ma do wyboru zestaw sprzętu, liczbę zajęć na miesiąc itp. Po prostu spacerując klubowicz decyduje, czy jest to miejsce, w którym może się czuć swobodnie.

Projektowanie ma ogromną rolę do odegrania, pomagając wyeliminować wszelkie lęki i sprawić, że potencjalni klienci poczują się komfortowo. Kluby muszą zastanowić się, w jaki sposób ich projekt rozkłada się na różne punkty kontaktowe, z którymi spotykają się członkowie i potencjalni klienci oraz jak to wpływa na ich samopoczucie.

2.Projekt społecznościowy sposobem na większy dochód

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku, wiele klubów straciło z oczu wartość i możliwości interakcji społecznych w swojej przestrzeni. Ale w rzeczywistości jest to kluczowy element inwestycji, która jest bardzo opłacalna.

Coraz częściej mówimy o klubach jako trzeciej przestrzeni między pracą a domem. Należałoby zastanowić się, w jaki sposób projektujemy nasze kluby jako przestrzenie społeczne, szczególnie w czasach, gdy cyfryzacja, social media podsycają wyższy poziom izolacji i samotności w społeczeństwie. Kluby butikowe potrafią zaspokoić tę potrzebę interakcji społecznych.  Jest to aspekt zdecydowanie do przemyślenia i wdrożenia dla większych klubów.

3.Różnorodność odbiorców jako ważny aspekt

Częstym z pytań, które regularnie zadają kluby jest to, jak wdrożyć charakterystyczny projekt w ich klubie, a jednocześnie dopasować go do szerokiego grona odbiorców. Jest to najbardziej istotne w grupowych studiach ćwiczeń i czasami nie chodzi tylko o estetykę, ale także o elastyczność w odniesieniu do wielkości i ogólnej atmosfery, więc inteligentne planowanie od samego początku jest kluczowe. Kluby muszą zastanowić się, w jaki sposób ich studio może posiadać jednocześnie poranne zajęcia HIIT, trening umysłu i ciała dla mam, a następnie zajęcia dla seniorów.

Niedawno projektowaliśmy studio dla sieci hoteli, które wymagało dużej elastyczności. Do wnętrza dodaliśmy okrągłą zasłonę, która mogłaby niejako zamknąć studio i sprawić, by głośność była odpowiednia podczas zajęć jogi, dodając intymności, a także miłych efektów dzięki inteligentnemu użyciu oświetlenie za kurtyną. Kurtynę można następnie całkowicie schować, aby otworzyć studio dla dużych grup ćwiczących, wymagających więcej przestrzeni i naturalnego światła. Takie małe sztuczki mogą pomóc klubom w przyciągnięciu potencjalnych klubowiczów, w różnym wieku, o różnych upodobaniach.

4.Unikanie powszechnych błędów

W branży stolarskiej  spotykamy stwierdzenie: „zmierzyć dwa razy, uciąć raz”. To samo dotyczy projektowania studia – głębokie myślenie na etapie planowania zawsze się opłaci, na dłuższą metę. Jest to szczególnie przydatne w przypadku oświetlenia, gdzie odpowiednia instalacja daje dużo możliwości różnych kolorów i efektów, aby stworzyć klimat w klubie. Może to wpłynąć na ogólny nastrój uczestników.

Jednym z największych błędów, jaki ludzie popełniają przy projektowaniu studia, jest przeoczenie potrzeby odpowiedniego przechowywania. Zazwyczaj trzeba przeznaczyć 10-15% wielkości swojego studia na miejsce przechowywania, co wydaje się dużo, ale jest to kluczowe, aby studio wyglądało estetycznie. Nikt raczej nie chce brać udziału w zajęciach jogi, wpatrując się w ogrom sprzętu ze strefy ciężarów – bałagan jest wrogiem wspaniałego designu.

5.Inspirowanie klubowiczów do promowania marki

Media społecznościowe – szczególnie Instagram – odgrywają dużą rolę w promowaniu klubu. Jeśli tworzymy świetnie wyglądającą przestrzeń do zaprezentowania swojego treningu, klubowicze chętnie robią sobie zdjęcia, dzielą się w mediach społecznościowych swoim znajomym. Twórz ściany przyjazne dla Instagrama, które prezentują logo Twojego klubu i pomagaj członkom droczyć się „Oto, gdzie jestem. Dobrze się bawię – dlaczego do mnie nie dołączysz? Skorzystaj z tego, a członkowie staną się głównym trybikiem w Twojej maszynie społecznościowej i wkrótce zajmą się marketingiem dla Ciebie.

Polecamy także:

Jak zachować styczniowego klienta w klubie fitness? – artykuł eksperta