W dniu 18/11/2019 odbyło się oficjalne spotkanie REPs Polska. REPs, czyli Register of Exercise Professionals, jest częścią IC REPs – międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego profesjonalistów w dziedzinie fitness. W zebraniu wzięli udział przedstawiciele 17 placówek w Polsce, których certyfikaty uprawniają instruktorów do uzyskania akredytacji REPs, czyli potwierdzenia, że ich umiejętności i wiedza pozwalają na odpowiednim poziomie dbać o klientów.

REPs to także 5 placówek CPD, czyli takich, które prowadzą kursy doszkalające osoby, które mają już za sobą podstawowe szkolenia instruktorskie i trenerskie, ale chciałyby nadal rozwijać swoją wiedzę i pasję. Szkoły, które zrzesza REPs, wyróżniają się wysokim standardem kursów, a ich szkoleniowcy są osobami o ogromnym doświadczeniu, wielkiej pasji i posiadającymi nieocenioną wiedzę. Szkoły te na bieżąco modyfikują swoje kryteria oceny tak, by podążać za ciągle nowymi wyzwaniami, które stają dziś przed jakże modną branżą fitness.

Tym razem na spotkaniu poruszono temat stworzenia wspólnego egzaminu, który ułatwi nam wprowadzanie jednolitych standardów oceny. Tak oto specjaliści branżowi chcą się zmierzyć z brakiem regulacji dotyczących wykonywania zawodu trenera i instruktora. Wspólne kryteria, zweryfikowane przez wielu ekspertów różnych dziedzin fitness pozwolą zestandaryzować umiejętności, których oczekuje się od instruktorów i trenerów.

Dzięki temu zostaną stopniowo wyeliminowani Ci, którzy wykonują zawód trenera na własne ryzyko – w końcu trener i instruktor są odpowiedzialni za zdrowie i kondycję osoby, która decyduje się z nimi ćwiczyć w porównywalnym stopniu, w jakim lekarz jest odpowiedzialny za stan swojego pacjenta.

Największe sieci klubów w Polsce, takie jak Zdrofit, Calypso, Total Fitness, City Fit nie tylko weryfikują umiejętności swoich instruktorów korzystając z portalu REPs, ale również zachęcają pracowników, by rejestrowali się na stronie i na bieżąco korzystali z informacji dotyczących nowych szkoleń i kursów.

Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że zawód trenera personalnego jest odpowiedzialny i ważny, a co za tym idzie powinien wiązać się z ciągłym rozwojem i edukacją. Zachęcamy więc wszystkich z branży, by zajrzeli na stronę REPs Polska – już niedługo właśnie tam dostępna będzie największa w kraju baza profesjonalistów z naszej branży, którzy nie boją się przetestować swojej wiedzy, bo mają świadomość, że ciągle ją pogłębiają.

Więcej informacji o aktywności REPs Polska już wkrótce.

Autor tekstu:

Elżbieta Przygrodzka

Polecamy także:

Life Balance Congress – zdrowie, rozwój osobisty i biznes. Już 29.11-1.12 w Nadarzynie