źródło: materiały prasowe

W ostatni czwartek (15 października), Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła nowe wytyczne w związku z szerzącą się falą zakażeń COVID-19. W związku z podjętymi działaniami, Kluby Fitness zostały wezwane do ponownego zawieszenia swojej działalności od dnia 17 października. Decyzja ta spotkała się z natychmiastowym sprzeciwem nie tylko ze strony sektora sportowego.

Posłanka Agnieszka Pomaska, złożyła jako pierwsza interpelację poselską w celu obrony branży fitness. Zwracając się do Premiera, zadała pytania dotyczące planu, jaki rząd ma dla branży w celu pomocy w zaistniałej sytuacji. Poprosiła również o odpowiedź na pytanie, ile ognisk koronawirusa odnotowano do tej pory na siłowniach, basenach i aquaparkach?

Swój sprzeciw wobec nakazu zawieszenia działalności przez Kluby Fitness i Siłownie, wyraził także rzecznik małych i średnich przedsiębiorców – Adam Abramowicz. W liście skierowanym do Premiera Morawieckiego skrytykował zapowiedź zamknięcia ww. obiektów, a także wyraził postulat o przyznanie odszkodowań dla całego sektora. Przedstawił trzy rozwiązania.

Pierwsze: wycofanie się z ogłoszonych obostrzeń i pozostawienie ograniczeń na obecnie obowiązujących warunkach.

Drugie: wycofanie się z obostrzeń dotyczących żółtej strefy, jednocześnie pozostawiając wprowadzone zmiany dla strefy czerwonej. W takiej sytuacji Abramowicz nawołuje do wypłacenia stosownych odszkodowań dla przedsiębiorców będących w strefach czerwonych.

Trzecie: utrzymanie zapowiedzianych restrykcji połączonych z odszkodowaniem dla firm bez względu, w jakiej strefie się znajdują.

Jarosław Gowin chce spotkać się z przedstawicielami branży fitness w najbliższy poniedziałek, natomiast już teraz zapowiedział, że branża musi liczyć się z restrykcjami w ciągu najbliższych tygodni, w związku z szerzącą się pandemią.

Działania podjęły także dwie federacje: Polska Federacja Fitness oraz Federacja Pracodawców Fitness. Wspólnie złożyły pismo skierowane do Premiera, w którym wyrażają swój sprzeciw wobec zaistniałej sytuacji. Obie federacje skierowały prośbę, aby Kluby Fitness i Siłownie pozostały otwarte. Jednocześnie zaznaczając, że dysponują ilością kilkuset przedstawicieli branży i ekspertów z zakresu zdrowia i sportu, na potrzeby konsultacji kolejnych decyzji rządu.

Wprowadzone od 17.10.2020 zmiany dostępne na stronie gov.pl

 

Polecamy także:

Kalifornijskie siłownie pozwały stan za zamknięcie obiektów!