Sprzedaż osobista w klubie fitness

Najważniejszy element w marketingu usług, ale niestety czasami kompletnie marginalizowany. Potencjalny klient, który decyduje się na wejście do klubu fitness, opinię o nim będzie  opierał na pierwszej relacji z pracownikami klubu, którzy są dla niego, gwarantem korzyści jakie otrzyma decydując się na zakup karnetu. Ocena nie tylko dotyczyć będzie, powierzchowności pracownika klubu, ale również zaangażowania w zbudowanie relacji z takim potencjalnym klientem. Wydaje się to trywialne i oczywiste, ale czy pracownicy siłowni, mają wiedzę o tym, jak rozmawiać z klientem? Czy raczej działają w sposób intuicyjny, czyli krótko mówiąc, mają pełna dowolność?

Szkolenia ze standardów obsługi klienta, w dzisiejszych czasach są niezbędne i jak pokazują badania, mają decydujący wpływ na sukces w biznesie. Przekrój osób które korzystają z siłowni jest bardzo różny i wymaga od obsługi siłowni dostosowania się do klienta, jaki przed nim stoi. Takie umiejętności interpersonalne nie zawsze są normą i jeśli chcemy zadowolonych klientów, musimy w nie zainwestować i nauczyć personel dobrych praktyk, które będą mogli stosować w praktyce.

W dzisiejszych czasach, nie tylko nowe urządzenia czy atrakcyjne zajęcia decydują o sukcesie klubu fitness, ale zaangażowany i w pełni profesjonalny zespół. Wyścig po coraz nowsze wyposażenie jest bardzo kosztowny a inwestycja w pracowników , bezcenna i na długo pozwoli wyróżnić się na rynku biznesu fitness. Najlepiej wykształcony instruktor, nie będzie miał pełnej Sali jeśli nie nauczy się zasad budowania i utrzymywania relacji z klientem klubu. Dowolności w zasadach obsługi nie jest dobrym rozwiązaniem, wymaga usystematyzowania i przeszkolenia każdego pracownika, aby zadowolić coraz bardziej wymagających klientów .

Anita Bajdalska