photo: Coloures-Pic / Fotolia

Raporty – prawda o klubie fitness.

Sprzedaż w klubie

część 5

Nawet jeśli sprzedaż dodatkowych produktów może stanowić poboczne działanie klubu fitness, zarządzanie towarem nie powinno być zaniedbywane. System do zarządzania klubem fitness zapewnia funkcję administracji, której potrzebujesz, by napędzić sprzedaż, mieć wgląd do stanów magazynów, zarządzać zapasami, obsługiwać dostawy, kontrolować dokumentację oraz generować raporty!

Jakie raporty ułatwią wgląd w transakcje dokonywane w klubie i zapewnią kontrolę gospodarki magazynowej?

Transakcje

Regularnie sprawdzaj zestawienie transakcji, które pokazuje te dokonane w barze z uwzględnieniem artykułu, sprzedanej liczby, kategorii, ceny jednostkowej netto/brutto oraz kto był operatorem przy danej transakcji. Raport pozwala też wyszukać dany artykuł i godzinę, o której został sprzedany. Dodatkowo możesz skorzystać z raportu transakcji dziennych, gdzie wyświetlana jest ogólna suma dziennej sprzedaży produktów i usług w barze. Poprzez filtry możesz określić czas, z jakiego raport ma pobierać dane. Oczywiście wygenerowane kolumny możemy następnie wyeksportować do MS Excel.

Sprzedaż

Zestawienie wyświetla szczegółowe dane na temat sprzedaży produktów i usług w barze w wybranym zakresie czasu. Dzięki niemu możemy wyszukać oraz dokładnie przeanalizować sprzedaż interesującego nas produktu. Raport pokazuje nam też całkowity obrót w danym czasie z uwzględnieniem wartości brutto i netto oraz średniej marży i zysku.

Stany magazynów

Miej wgląd w aktualną liczbę towarów zgromadzonych na magazynie. Raport zawsze pokazuje stan na magazynie na obecną chwilę. Najczęściej wykorzystujemy to do szybkiej weryfikacji liczby posiadanych towarów i podczas inwentury. Osobnym raportem, który wyświetla liczbę, cenę jednostkową netto oraz całkowitą wartość netto i brutto produktów z baru jest raport wartości magazynu. Pamiętaj, że raporty magazynowe zawsze generują stany faktyczne na dany moment. W kompleksowym systemie do zarządzania klubem fitness znajdziesz także raporty dotyczące obrotu magazynu.

Personalizuj sprzedaż

Ciekawym raportem jest zestawienie zakupów klientów, które wyświetla wszystkie produkty i usługi, jakie w wybranym przez nas okresie zakupili konkretni klienci w barze. Pokazuje również datę tego zakupu, formę płatności oraz uregulowaną przez klienta opłatę. Wykorzystasz ten raport do spersonalizowania usług dla wybranego klubowicza!

Niezapłacone zakupy

W pełni kontroluj sprzedaż w Twoim klubie! Jeśli korzystasz z opcji „zapłać przy wyjściu” w barze, pomoże Ci w tym raport niezapłaconych zakupów wyświetlający produkty i usługi, za które klient nie uregulował płatności. Raport pokazuje nam dokładną datę i godzinę zakupu, jego ilość, kwotę do zapłacenia oraz dodatkowo ogólną wysokość zaległości i liczbę dłużników. Opcje dodatkowe umożliwiają nam wysyłanie smsów, e-maili, tagowanie, przyznawanie punktów bonusowych wszystkim lub zaznaczony przez nas członkom.

Z następnej części cyklu „Raporty – prawda o klubie fitness” dowiesz się, jak mieć pełną kontrolę nad finansami w klubie!

>>> część I Raporty – prawda o klubie fitness O konfiguracji dostępu do danych

>>> część II Raporty – prawda o klubie fitness Raporty dotyczące umów

>>> część III Raporty – prawda o klubie fitness Wiedza o członkach klubu fitness

>>> część IV Raporty – prawda o klubie fitness. Zajęcia grupowe.

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.