źródło: informacja prasowa

Epidemia koronawirusa nakłada wiele ograniczeń na zwykłych obywateli, ale też na przedsiębiorców. Ze względu na zamknięcie wielu punktów usługowych, nie mogą oni oferować swoich usług w taki sposób, jak robili to dotychczas. Dotyczy to również siłowni, które nie mają możliwości zapewnienia swoim klientom treningu na miejscu. W tej sytuacji Mrs.Sporty, przygotowało obszerny program treningowy online do wykorzystania w domu oraz osobiste wsparcie trenerów przez telefon i Internet.

„Nasze klubowiczki nadal trenują w domu. Korzystają też z porad dietetycznych oraz osobistych spotkań z trenerem.“ – podkreśla Paulina Kruszewska-Zelman, manager marketingu Mrs.Sporty – „To pokazuje, że istnieją różne sposoby radzenia sobie z obecną sytuacją w branży fitness. Dążymy do tego, by unikać ogólnych oświadczeń o niepłaceniu składek.“

Na rynku fitness obserwujemy różne sposoby postępowania w przypadku zamknięcia siłowni i różne podejście do świadczenia usług w czasie epidemii koronawirusa. Nawet, jeśli drzwi do klubów sportowych na razie muszą pozostać zamknięte, wiele klubów fitness i siłowni nadal bardzo mocno angażuje się w dalsze prowadzenie treningów dla klubowiczek oraz zapewnienie miejsc pracy dla swoich pracowników. „Znajdujemy się obecnie w wyjątkowej sytuacji, która do niedawna wydawała się nieprawdopodobna. Ale to nie znaczy, że musimy tylko zamknąć klub i poczekać, aż będziemy mogli kontynuować pracę jak zwykle. Na tym etapie konieczne są nowe pomysły i kreatywność, aby znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu nasi klienci nie będą pozostawieni sami sobie i nadal będą mogli kontynuować treningi. W Mrs.Sporty udało nam się w dużej mierze przenieść zwykłe treningi naszych klubowiczek do wirtualnej rzeczywistości ” – wyjaśnia Paulina Kruszewska-Zelman.

Intensyfikujemy wysiłki!

Kiedy siłownie w kraju musiały zostać zamknięte z powodu epidemii koronawirusa, sieć klubów Mrs.Sporty Polska zareagowała bardzo szybko:

  • Dzięki codzienym poradom żywieniowym i treningom online klubowiczki nie przerwały treningu ani dbania o swoje zdrowie nawet na jeden dzień.
  • Oprócz codziennych krótkich aktywizacji i ćwiczeń Mrs.Sporty przygotowało dłuższe,
    30-minutowe treningi ukierunkowane na określone partie ciała lub osiągnięcie konkretnego efektu. Zarówno treningi, jak i aktywizacje dostępne są wyłacznie dla klubowiczek Mrs.Sporty.
  • Klubowiczki nie muszą rezygnować z aktywności w grupie oraz ćwiczeń z trenerem – taką możliwość zapewniają im treningi live prowadzone na Facebooku.

Dzięki temu, iż koncepcja Mrs.Sporty opiera się o trening funkcjonalny z wykorzystaniem własnej masy ciała, stanowi doskonałą alternatywę dla ćwiczeń w domu. Wystarczy mieć odrobinę przestrzeni i chęci.

Sercem filozofii Mrs.Sporty jest osobiste wsparcie. „Chcemy utrzymać tę część w kryzysie i zachować ją pomimo izolacji lub też właśnie z powodu izolacji. Obecnie robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pozostać w kontakcie telefonicznym lub online z jak największą liczbą naszych klubowiczek. Doradzamy im w kwestiach żywieniowych, zapewniamy treningi online i wsłuchujemy się w ich potrzeby. Nasz cel: utrzymywać motywację i dbać o kondycję i dobre samopoczucie pań. Uważamy to również za nasz obowiązek społeczny, który stanowi nasz wkład w tych trudnych czasach ”, kontynuuje Paulina Kruszewska-Zelman. W związku z tym cykliczne rozmowy z trenerami odbywają się jak zwykle. Daje to każdemu klientowi możliwość kontynuowania treningu i osiągnięcia wyznaczonych celów treningowych pomimo czasowego zamknięcia klubu. „W dużej mierze utrzymujemy naszą ofertę fitness. Informacje zwrotne od naszych klubowiczek są niesamowicie pozytywne ”, mówi manager marketingu marki.

„Stawką jest życie“

Onlinowe alternatywy do treningu w klubach Mrs.Sporty są z wdzięcznością przyjmowane przez nasze klubowiczki, a nasi trenerzy są bardzo cenieni za zaangażowanie. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z lojalności naszych klubowiczek i dajemy nam pewność w tym niepewnym czasie”.

Niepłacenie składek członkowskich zagroziłoby utrzymaniu klubów Mrs.Sporty oraz pracy zatrudnionych w nich trenerów.

Polecamy także:

Europejski rynek fitness nadal zachowuje tendencję wzrostową – raport za rok 2019