źródło: Dla Handlu

Zarząd Intersport Polska przyjął strategię na lata 2020-2024, która zakłada m.in. wypracowanie w roku obrotowym 2023/24 obrotu na poziomie 300 mln zł, marży EBITDA na poziomie 8 proc. oraz 15 proc. udziału e-commerce w ogólnej sprzedaży – podała spółka w prezentacji.

Intersport przedstawił swój pomysł na zwiększenie przychodów marki o ponad 100 mln zł. Ma to nastąpić dzięki wzrostom w kanale e-commerce, wzrostowi sprzedaży na sklepach LFL i przejęciu sieci sklepów 4Faces.

Chcą także pozyskać dodatkowe środki na rozwój – do 20 mln zł, dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego spółki poprzez nową emisję akcji serii H, zoptymalizować poziom zapasów oraz zapewnić finansowanie kredytem bankowym. Spółka zamierza zoptymalizować działania logistyczne w celu poprawy rotacji zapasów i szybszej alokacji produktów do poszczególnych kanałów sprzedaży.

Sieć planuje zwiększyć sprzedaż w sklepach stacjonarnych dzięki m.in. zwiększeniu efektywności obsługi, w tym wzrost współczynnika konwersji o 2 p.p. i wzrost średniej wartości paragonu o ponad 25 proc. Planowane zwiększenie sprzedaży w e-commerce ma nastąpić dzięki m.in. nowej platformie, która poprawi doświadczenia zakupowe klienta oraz uprości wewnętrzne procesy obsługi sklepu internetowego.

Intersport podał, że chce być liderem w kategorii sportowych produktów premium, skupiając się na najlepszych markach i ekskluzywnych towarach wysokiej jakości.

Polecamy także:

Koronawirus szansą dla branży fitness w Polsce?