artykuł partnerski

Rozwiązania cyfrowe w branży fitness nie są niczym nowym, są obecne od lat. Nowa sytuacja w obliczu pandemii COVID-19, w tym kwarantanna i lockdown klubów fitness, zdecydowanie przyspieszyła wdrażanie treningów live – online oraz w opcji na żądanie (on demand). Wiele obiektów fitness musiało zastąpić standardową ofertę zajęciami online. Zmieniła się świadomość ćwiczących, a kluby fitness stanęły przed ogromnym wyzwaniem: dostosowania się do digitalizacji.

Digitalizacja oferty w klubach fitness – zdrowy rozsądek przede wszystkim

Online to doskonały kanał, umożliwiający stały kontakt z Twoimi klubowiczami podczas pandemii COVID-19. Jednak jako właściciel siłowni nie powinieneś “rozpraszać się cyfrowo”, jeśli nie jest to Twoją strategiczną decyzją, chociaż może warto teraz zacząć zintensyfikować działania w tym kierunku. Niespotykane czasy narzucają też brutalną rzeczywistość, a z drugiej strony wymagają od siłowni przejrzystości działania, by ich właściciele byli przekonani co do właściwych decyzji strategicznych.

Life Fitness jako lider rynku postrzega swoją rolę we wspieraniu partnerskich klubów w rozwiązywaniu problemów za pomocą technologii cyfrowej, a nie tylko w aktualizacji licencji. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie, jako właściciela siłowni, kilka podpowiedzi, umożliwiających modyfikacje Twojej dotychczasowej strategii biznesowej.

Opracowanie Strategii digital, to nie to samo co reakcja na kryzys. Całe zamieszanie wzięło się stąd, że COVID-19 przyspieszył cyfrową transformację

Cyfrowa transformacja nie jest zjawiskiem, które dzieje się przypadkowo; jest to strategiczna intencja i obejmuje coś więcej niż nieplanowane wdrożenie oprogramowania.  Prawdą jest, że więcej osób chce ćwiczyć online.
COVID-19 niekoniecznie stworzył nowy rynek. Jako właściciel siłowni powinieneś zachować ostrożność przy podejmowaniu decyzji biznesowych. W tej szczególnej sytuacji przejście na digitalizację jest tylko chwilową reakcją kryzysową. Wymagało to od całej branży fitness poszukiwania alternatywnych (nie nowych) kanałów dotarcia do klientów. Oczywiście COVID-19 miał i będzie miał pozytywny wpływ na przestrzeń cyfrową, ale nie należy zbytnio rozpraszać się szybkimi i niepewnymi rozwiązaniami reagowania kryzysowego. Niemniej jednak COVID-19 zmusza tradycyjne siłownie do szukania nowych i różnych sposobów konkurowania.

Poznaj 5 strategii działania w dobie digitalizacji fitnessu, przeczytaj wskazówki Life Fitness

Zapraszamy do kontaktu

Maciej Wolny

m.wolny@top-gym.pl

+ 48 668 018 040

Polecamy także:

Wskazówki dla właścicieli siłowni po restarcie od TOP-GYM